Értékes siker – Az Eger nyerte a Szolnok elleni rangadót és a középszakaszt

eger-szolnok-20170401

Az Eger végzett a középszakasz első helyén, miután otthon vágott vissza a Szolnoknak. Az OSC új trénerével nyert, míg a Vasas-BVSC, és a Szeged-Miskolc találkozón nem született döntés. Az alsóházban két hazai és két vendég siker született.

Szenzációsan védett Mitrovics (Fotó: Fehér Kálmán/egrivizilabda.hu)

Ma zárult a középszakasz, ahol a legérdekesebb meccsnek az Eger-Szolnok találkozó tűnt, hiszen, amely csapat itt nyert, az a középszakasz első helyén végzett.

A mérkőzés első negyedében Hárai kezdte meg a gólgyártást, majd a hajrában Vapenski lövését nem tudta védeni Nagy Viktor, 2-0. Szolnoki szempontból a legjobbkor jött a góljuk, az utolsó percben Crousillat szépített, 2-1. A második nyolc percben Decker talált be középről, 3-1. Prlainovics azonban egy fórt értékesít, 3-2. A nagyszünet előtt belelendült a hazai gárda, Milos Csuk majd Biros Barnabás 5-2-re módosította az eredményt.

A nagyszünet után is folytatódott a hazai henger Hárai már négyre növelte az egri fórt, de Varga Dénes büntetőből háromra hozta vissza a Szolnokot. A záróakkord előtt pedig maradt a 6-3-as állás. Az utolsó negyedben Prlainovics villant, 6-4. Lőrincz fórból növelte a különbséget, miután Varga Dénes cserével kiállították, 8-4. A 8-5-ös végeredményt végül Alekszics állította be.

Győzelmével az Eger a középszakasz első helyén zárt és a Fradival elődöntőzik majd, míg a Szolnok az OSC-vel meccsel a fináléért.

Ami a további találkozókat illeti: Az OSC Tóth Lászlóval a kispadon győzött a Fradi ellen, míg a BVSC-Vasas és a Szeged-Miskolc meccsen sem született döntés, hiszen mindkét összecsapás döntetlen lett.

Két találkozóról már szóltunk az alsóházban. A Kaposvár otthon nyert a Debrecen ellen, ezzel a somogyiak a Péccsel meccselnek a rájátszásban, a KSI pedig megszerezte első győzelmét, a sportiskolások a Tatabányát verték. A Honvéd is hazai pályán győzött, Vad Lajos tanítványai a Pécs együttesét fektették kétvállra, míg az UVSE idegenben gyűjtötte be a három egységet.

A középszakasz április 15-én kezdődik.

A férfi Ob I., középszakaszának 8. fordulójában:

Felsőház:

ZF-Eger-Szolnoki VSC 8-5 (2-1, 3-1, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Hárai 2, Decker Á. 1, Lőrincz 1, Biros 1, M. Cuk 1, Vapenski 1, Cuckovics 1 ill. Prlainovics 2, Varga Dénes 1, Aleksics 1, Crousillat 1

A-HID OSC Újbuda – FTC PQS Waterpolo 11-10 (3-2, 3-4, 4-3, 1-1)
Gólszerzők: Bátori 2, Zalánki 2, Juhász 2, Seman 2, Bundschuh 1, Salamon 1, Gór Nagy 1 ill. Tóth 3, Nyéki 2, Marko Cuk 2, Dőry 1, Jansik 1, Avramovics 1

VasasPlaket-MKB-Euroleasing-BVSC 9-9 (2-3, 3-2, 1-2, 3-2)
Gólszerzők: Babay 2, Marnitz 2, Bóbis 2, Bencz 1, Burián 1, Njegovan 1 ill. Létay 3, Ambrus 1, Nagy Á. 1, Szabó Bence 1, Czigány 1, Török 1, Pásztor 1

ContiTech Szeged Diapolo-PannErgy-MVLC 12–12 (1–2, 4–4, 5–3, 2–3)
Gólszerzők: Vukicsevics 5, Manhercz K. 4, Sedlmayer 2, Sánta 1 ill. Milicsics 5, Boven 4, Halek 1, Jakab 1, Nagy 1.