EURO-2016 – Kétgólos győzelemmel rajtoltak a németek

A világbajnok német válogatott 2-0-ra legyőzte az ukrán csapatot Lille-ben a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának első fordulójában.
nemet-ukran

A vasárnap esti találkozó több periódusában is fölényben játszott a Nationalelf, ám helyzetek adódtak az első félidőben sokszor látványosan játszó ukrán együttes előtt is.

Eredmény:
C csoport, 1. forduló:
Németország-Ukrajna 2-0 (1-0)
—————————–
Lille, Stade Pierre Mauroy, 43 035 néző, v.: Martin Atkinson (angol)
gólszerző: Mustafi (19.), Schweinsteiger (92.)
sárga lap: Konopljanka (68.)

Németország:
———–
Neuer – Höwedes, Boateng, Mustafi, Hector – Khedira, Kroos – Müller, Özil, Draxler (Schürrle, 78.) – Götze (Schweinsteiger, 90.)

Ukrajna:
——-
Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk – Szidorcsuk, Sztyepanenko – Jarmalenko, Kovalenko (Zincsenko, 74.), Konopljanka – Zozulja (Szjeleznjov, 66.)

I. félidő:
———
19. perc: Toni Kroos ívelt középre egy szabadrúgást, Shkodran Mustafi pedig védőjét túlugorva hat méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-0).

II. félidő:
———-
92. perc: Gyors német kontratámadás végén a bal szélen meginduló Mesut Özil tekert tökéletesen a középen érkező Bastian Schweinsteiger elé, aki hét méterről, kapásból a kapuba továbbította a labdát (2-0).

A német válogatott pozitív előjelekkel – eddigi 11 Eb-szereplése alkalmával sosem vesztette el első mérkőzését -, valamint tíz világbajnokkal a kezdőcsapatban vágott neki a mérkőzésnek, egyedül a balhátvéd Jonas Hector volt kivétel. Mindössze egy helyen változott a kezdő tizenegy a magyarok elleni felkészülési találkozóhoz képest a németeknél: a keretből térdszalagszakadás miatt kikerült az akkor az első perctől pályán lévő Antonio Rüdiger, s az ukránok ellen Shkodran Mustafi kapott bizonyítási lehetőséget.
A mérkőzés tapogatózó játékkal indult, Mustafi gólja után viszont támadóbb felfogásra váltottak a csapatok, mindkét kapusnak be kellett mutatnia egy-egy bravúrt: Manuel Neuernek egy szöglet után Jevhen Hacseridi fejesénél, míg Andrij Pjatovnak Sami Khedira ziccerénél. A védő Jérome Boateng a 37. percben a gólvonalról mentett nagyot, így a szünetre egygólos vezetéssel vonulhatott az öltözőbe Joachim Löw együttese. Az 56 éves szakember 12. Európa-bajnoki mérkőzésén ült a kispadon, ezzel immár egyedüli csúcstartó lett, maga mögé utasítva honfitársát, Berti Vogtsot.
A szünet után visszaesett a tempó, a korábbihoz hasonló nagy helyzetek nem adódtak, bár Khedira és Thomas Müller távoli lövésénél szépen védett Pjatov, majd a hajrában a ziccerben kiugró Mesut Özil elől is tisztázni tudott. A végeredményt végül a csereként beállt Schweinsteiger biztosította be a 92. percben, 116. válogatottbeli fellépésén két percre volt szüksége 24. góljának megszerzéséhez.
A csoport másik első fordulós mérkőzésén – a nap során korábban – a lengyelek 1-0-ra legyőzték az északíreket.