Euro Kupa: A BVSC megizzasztotta a Posillipo Napolit

2016BVSC-Szeged 5. hely02

Az Euro Kupa nyitányán a BVSC a Posillipo ellen szállt vízbe. A vasutas gárda végig a kezében tartotta a mérkőzést, mígnem jött az utolsó negyed…

Kassán száll vízbe a BVSC a hétvégén. Az Euro Kupa első selejtezőkörében a Posillipo, a Kassa és a Kotor jutott a vasutas együttesnek.

Az első mérkőzésen villámrajtot vett a BVSC a Posillipo ellen. Czigány duplájával majd Pásztor találatával már 3-0-ra vezetett a magyar együttes. A túloldalon egy szépségtapaszra futotta a taljánoktól, Campopiano volt eredményes, 3-1. A második nyolc percben is tartotta kétgólos előnyét Märcz Tamás csapata, de a hajrában Gitto már 6-5-re hozta fel az olaszokat.

A fordulás után Giorgetti révén a negyed közepére kiegyenlített a Posillipo, de a BVSC-nek még erre is volt válasza, ugyanis Pásztor 8-7-re módosította az eredményt. A záróakkordban két olasz gól született, Baraldi a negyed elején, majd Maccioni a negyed végén lőtte a taljánok győztes gólját. A BVSC holnap a Kassa ellen javíthat.

Euro Kupa, első selejtezőkör:

BVSC-Zugló – Posillipo Napoli 8-9 (3-1, 3-4, 2-2, 0-2)
Gólszerzők: Pásztor 3, Czigány 2, Csapó 1, Létay 1, Mátyók 1 ill. Baraldi 2, Giorgetti 2, Maccioni 1, Dolce 1, Campopiano 1, Gitto 1, Vellotto 1