Euro Kupa: A Fradi fél lábbal az elődöntőben

vargadenesftc01

A címvédő az Euro Kupa negyeddöntőjének odavágóján megnyugtató előnyt szerzett.

A másodikszámú európai kupaporond immár a negyeddöntőnél tart. A címvédő Fradi ellenfele az orosz Kazany. Az első mérkőzést idegenven kezdte a zöld-fehér együttes.

A mérkőzés elején a magyar csapat bekezdett. Jaksics használt ki egy előnyt, majd Varga Dénes már kettőre növelte az előnyt, sőt, Slobodan Nikics is betalált a hajrában. A második nyolc percben 5-0 után jött az első orosz gól Stepanyk talált a Fradi hálójába. A nagyszünetben pedig 1-6 állt az eredményjelzőn, hiszen Vámos is jegyzett egyet.

A fordulás után, kilenc gól is született, a Fradi növelte fórját, Varga Dénes hármat is lőtt, így már négynél járt, még a csapat tizenkettőnél. Az utolsó negyedben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 16-8 lett a végeredmény.

Férfi Euro Kupa negyeddöntő, odavágó:

Sintez Kazany – FTC-PQS Waterpolo 8-16 (0-3, 1-3, 3-6, 4-4)
Gólszerzők: Marzouki 3, Magomaev 1, Stepanyk 1, Ryzhov-Alenichev 1, Zakirov 1, Giniiyatov 1 ill. Varga Dénees 4, Jaksics 3, Vámos 3, Nikics 2, Manhercz 1, Varga Dániel 1, Jansik Sz. 1, Mitrovics 1