Euro Kupa: az OSC kettős vereséggel esett ki

osc2018102901

Nem jutott fináléba az újbudai gárda a másodikszámú európai kupaporondon.

A Jadran Herceg Novi ellen a döntőbe jutás volt a tét az OSC számára. Montenegróban egy góllal győzött a Jadran, így adva volt a feladat.

Bár Draskovics révén még a Herceg Novi szerezte meg a vezetést, 3-2 volt ide az első negyed után. A második nyolc percben szépen kezdett egyre jobban elhúzni az OSC, Manhercz majd Salamon góljával már 5-2 volt ide. Sőt, Randjelovics találatával 7-3-mal fordulhattunk.

A harmadik negyedben zárkózott a montenegrói gárda, de két gól még mindig maradt az OSC előnyéből. A záróakkordban előbb Radovics majd Averka is betalált, 10-10. Ezek után még jött két vendég találat és két gól volt a hátrány. A maradék időben még szépített a magyar csapat, de végül egygólos vereség lett a vége.

Az eredmény azt is jelenti, hogy az OSC kiesett az Eurokupából.

Euro Kupa, visszavágó:

OSC-Herceg Novi 12-13 (3-2, 4-1, 3-5, 2-5)
Gólszerzők.: Manhercz K. 4, Salamon 3, Drasko Brguljan 2, Randjelovics 1, Ukropina 1, Erdélyi 1, ill. D. Draskovics 4, Gy. Radovics 2, Petkovics 2, Averka 2, Gardasevics 1, Banicsevics 1, Popadics 1

Fotó: OSC Waterpolo