Euro Kupa: könnyed BVSC győzelem a Kassa ellen

BVSC-Pro Recco edzomeccs16

A Kassán lépett túl a BVSC az Euro Kupa mai napján. A Kotor ellen dől el a továbbjutás.

Másodszor is győzött a BVSC (fotó: Vizipolo.hu/archív)

A tegnapi egygólos vereség után ma a házigazda Kassával mérkőzött meg a BVSC az Euro Kupa C-jelű csoportjában.

A mérkőzés első negyede után látszott, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes. A vasutas gárda már 4-2-re is vezetett és ezt a második negyedben növelte is, 7-3-ra. A fordulás után Pásztor és Létay volt eredményes, míg a túloldalon Kostelnik talált be, 10-4. A záróakkordban még rátett egy lapáttal a magyar csapat, így 14-4 lett a mérkőzés vége.

Holnap a Kotor lesz a BVSC ellenfele, mely mérkőzés a továbbjutásról is szól majd.

Euro Kupa, első selejtezőkör (C-csoport)

Kassa – BVSC 4-14 (2-4, 1-3, 1-2, 0-5)
Gólszerzők: Mitruk 2, Kostelnik 1, Markoch 1 ill. Létay 3, Török 2, Csapó 2, Pásztor 2, Mátyók 2, Ambrus 1, Várnai 1, Czigány 1