Eurokupa: előnyben a Szolnok

Háromgólos fórban a Szolnok az OSC-vel szemben a fináléban.

Fotó: MTI/Mónus Márton

Az első negyedben kétszer is vezetett a Szolnok, de a hajrában az OSC megfordította a találkozót Manhercz és Hárai góljának köszönhetően, 3-2-re. A második nyolc percben is jobb volt a vendég csapat. Csacsovszky Erik találataival 6-4-re, majd 7-5-re is hizlalta a különbséget. Az utolsó percekben érkezett azonban Filipovics és Jansik, így 7-7 volt a nagyszünetben az állás.

A fordulás után 8-8-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd jött Szeghalmi és Konarik találata, 10-8. A záróakkordban Drasovics találatával már három volt közte, 11-8. Az OSC ezek után visszajött a meccsbe. Burián góljával 12-11 volt csak. Azonban a hajrában Filipovics két találata eldöntötte a meccset. 14-11-es sikerével a Szolnok három gólos előnybe került.

A visszavágót május 8-án rendezik.

Eurokupa, döntő:

Szolnok – OSC-Újbuda 14-11 (2-3, 5-4, 3-1, 4-3)
Gólszerzők: Filipovics 5, Szeghalmi 2, Drasovics 2, Schmölcz 1, Nagy 1, Pijetlovics 1, Jansik D. 1, Konarik 1 ill. Manhercz 3, Csacsovszky 2, Erdélyi 2, Burián 2, Hárai 1, Saamon 1