Európa Kupa: Álom maradt az elődöntő

noi valogatott01

Női válogatottunk kétgólos vereséget szenvedett Oroszországtól, így holnap az ötödik helyért játszhat.

Nem sikerült női válogatottunk a pontevedrai Európa Kupa elődöntőjébe jutnia.

A lányoknak a nyitónapon Oroszország volt az ellenfelük. A mérkőzés első negyedében öt gólt is láthatott a nagyérdemű, háromszor is vezettek az oroszok, de Keszthely és Szilágyi révén lőtávolon belül maradtunk, 2-3. A második nyolc percben Prokofjeva akciózott egyet, majd Leimeterrel fújtak egy büntetőt, 2-5. A nagyszünet előtt Borisova is eredményes tudott lenni, 2-6.

A harmadik nyolc percben Szücs és Horváth révén visszajöttünk minusz kettőre, 4-6. Ezekre Simanovich válaszolt egy duplával, 4-8. A záróakkord előtt egyet sikerült faragni hátrányunkból, Leimeter vágott be egy fórt, 7-10. A záróetapot megnyertük 2-1-re, de ez is kevésnek bizonyult, a vége 9-11 lett.

Holnap az olaszok ellen zárjuk a tornát, akik ma a hollandoktól kaptak ki.

A holnapi elődöntőben holland-görög valamint orosz-spanyol meccseket rendeznek.

Az Európa Kupa Hatos Döntőjének eredményei illetve programja: (Pontevedra)

1. nap, elődöntőbe jutásért
Magyarország–Oroszország 9–11 (2–3, 0–3, 5–4, 2–1)
Vezette: Dutilh-Dumas (holland), Bianco (olasz)

Magyarország: Gangl – Szilágyi 2, Máté, Szücs G. 1, Parkes, Keszthelyi 2, Leimeter 2. Csere: Gurisatti 1, Horváth B. 1, Gyöngyössy, Vályi V., Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Oroszország: Karnhauk – Vakhitova, Prokofyeva 4, Gorbunova 1, Serzhantova, Timofeeva 1, Ivanova. Csere: Karimova 1, Borisova 2, Simanovich 2, Churzina, Ryzhkova. Szövetségi kapitány: Alexandar Gajdukov

A másik mérkőzésen.:
Hollandia–Olaszország 8-6 (1-2, 3-0, 1-2, 3-2)
Gólszerzők: Van De Kraats 4, Van Der Sloot 2, Klaasen 1, Sleeking 1 ill. Garibotti 2, Gragnolati 1, Queirolo 1, Bianconi 1, Palmieri 1