Európa Kupa-győztes a férfi válogatottunk!

A horvátokat két góllal verve zsebelte be a trófeát a csapat.

Legutoljára a tavalyi világligán találkozott egymással a két csapat, akkor 10-8-ra mi nyertük ötösökkel, most az Európa Kupa arany volt a tét.

Jól kezdtünk, hiszen Angyal góljával már vezettünk 1-0-ra, majd Manhercz révén 2-1-re, azonban Fatovics egalizált 2-2. A második nyolc percben Manhercz révén már kettővel is mentünk, így 5-3 volt a nagyszünetben.

A fordulás után tartottuk a közte kettőt, sőt, Kovács révén már 6-3 volt az állás. A záróakkord előtt pedig 8-5 volt az eredmény. Az utolsó negyedben a horvátok kapaszkodtak, de 8-6 után érkezett Erdélyi találata. A hajrá előtt Fatovics talált be fórból, 9-7. Az utolsó szűk két percnek 10-8-cal ugorhattunk neki. A horvátok kapták a kiállításokat, de nem éltek vele, így a magyar válogatott megnyerte az Európa Kupát.

Ami a helyosztókat illeti: a görögök egyetlen góllal nyertek az oroszok ellen a hetedik helyért, Montenegró kisebb meglepetésre kettővel verte a szerbeket, még Spanyolország lett a harmadik, mely csapat 9-7-re győzött Olaszország ellen. Ez azt is jelenti, hogy Európából a horvát, a magyar, a spanyol és a házigazda jogán a szerbek jutottak ki a világliga szuperdöntőjére.

Európa Kupa, döntő:

MAGYARORSZÁG-Horvátország 10-8 (2-2, 3-1, 3-2, 2-3)
Gólszerzők: Manhercz 3, Angyal 1, Vámos 1, Német 1, Kovács G. 1, Bátori 1, Erdélyi 1, Zalánki 1, ill. Fatovics 3, Jokovics 2, Buljubasics 1, Buslje 1, Vrlics 1