Európa Kupa: jó kezdés – Németország kipipálva

zalanki01

Parádés teljesítménnyel rukkolt elő a magyar válogatott Németország ellen.

zalanki01

Két nagy visszatérőt is üdvözölhetett a szolnoki uszoda közönség a magyar válogatottban. Varga Dénest és Hárai Balázst.

Az első negyedben már megmutatkozott a két csapat közti különbség. A hajrában Jansik Dávid és Vámos Márton góljaival már 3-1 volt az állás. A  második nyolc percben Hárai is “bemutatkozott” majd Manhercz beállította a nagyszünetbeli ötgólos fórunkat, 8-3.

A harmadik negyedben 11-4-es állásnál kiderült, már csak az eredmény számszerűsége lesz a kérdés a záróakkordban. Végül a nagyközönség kilenc gólt láthatott az utolsó etapban. A vége magabiztos 17-9-es magyar győzelem lett.

Európa Kupa és egyben a Világliga 1. selejtezőfordulójának eredményei:

Magyarország – Németország 17-9 (3-1, 5-2, 4-2, 5-4)

Magyarország: Nagy V. – Zalánki 2, Jansik D. 3, Kovács G. 1, Varga D. 2, Bátori 3, Hárai 2. Csere: Jansik Sz. 1, Manhercz 1, Vámos 1, Német 1, Pohl, Kardos (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Németország: Götz – Reibel 2, Jüngling 1, Schulz 1, Stamm 2, Csuk, Restovics. Csere: Illinger, Küppers, Preuss, Strelezkij 2, Eidner 1, Thorn (kapus). Szövetségi kapitány: Hagen Stamm