Európa Kupa: női válogatottunk bronzérmes

Kétgólos győzelmet aratott a csapat Olaszország ellen, így megszerezte harmadik helyet az Európa Kupán.

Az oroszok elleni vereség után, Olaszország következett a torinói EK zárónapján.

Az első negyed 5-5-ös döntetlenje után a második nyolc percben belehúztunk, hiszen Keszthelyi jóvoltából 8-6 volt az állás a nagyszünetben. A fordulás után 8-8 majd 9-9 is volt az állás, de a zárónegyedre Keszi előnyös találatával 10-9-el mehettünk pihenni. Az utolsó nyolc percben Gurisatti egy perccel a vége előtt beállította a 13-11-es végeredményt.

A siker azt is jelenti, hogy a csapat bronzérmes. Folytatás a világliga szuperdöntőjében, melynek Budapest ad otthont, így annak a magyar válogatott automatikus résztvevője. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.

Női Európa Kupa, bronzmérkőzés:

Magyarország – Olaszország 13-11 (5-5, 3-1, 2-3, 3-2)
Gólszerzők: Keszthelyi 6, Gurisatti 2, Szilágyi 1, Parkes 1, Szücs 1, Illés 1, Gyöngyössy 1 ill. Bianconi 4, Tabani 3, Chiappini 2, Aiello 1, Palmieri 1