Európa Liga – Dzsudzsákék még nem adták fel

image

A 4-1-es idegenbeli vereség ellenére a magyar válogatott Dzsudzsák Balázst is foglalkoztató PSV Eindhoven játékosai még látnak esélyt a továbbjutás kiharcolására a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján.

A kapus Andreas Isaksson például azt mondta, a portugál Benfica otthonában múlt csütörtökön elszenvedett kudarc miatt ugyan kifejezetten nehéz helyzetből vágnak neki a második mérkőzésnek, de van esélyük a sikerre, s küzdeni fognak azért, hogy az elődöntőben folytathassák a szereplést.
    A megnyugtató előnnyel Eindhovenbe utazott Benfica ugyanakkor 17 év után juthat ismét a négy közé az európai kupaporondon, ehhez csupán a három vagy többgólos vereséget kell elkerülnie.
    A Portugáliában már biztos bajnok FC Porto a múlt héten, hazai pályán 5-1-re verte az orosz Szpartak Moszkvát, amelynek szinte csodára lenne szüksége ahhoz, hogy kiejtse a kiváló formában futballozó, az idei bajnoki szezonban 26 összecsapásból 24-et, az EL-ben pedig 13-ból 11-et győzelemmel zárt luzitán alakulatot.
    "Meg kell próbálnunk ledolgozni a hátrányt, de az első meccsen mutatott játékunk vélhetően kevés lesz ehhez" – mondta Aiden McGeady, a Szpartak ír válogatott szélsője.
    A holland bajnoki címvédő Twente – a PSV-hez hasonlóan – nehéz feladat előtt áll, a spanyol Villarreal 5-1-es sikere után valószínűleg eldőlt a továbbjutás. Harmadik portugál együttesként a múlt csütörtökön, Kijevben 1-1-es döntetlent elért Braga kerülhet az elődöntőbe. A Dinamóban nem léphet pályára a csapat legnagyobb sztárja, Andrij Sevcsenko, akit az első találkozón kiállított a játékvezető.
    "Lőnünk kell egy gólt és meglátjuk, hogy azután hogyan alakul a mérkőzés – vázolta a siker receptjét Ihor Szurkisz, a Dinamo Kijev elnöke. – Bármi is történik, futballoznunk kell, nem szabad csak védekeznünk és betömörülnünk a saját 16-osunk környékére."
    A EL negyeddöntőinek visszavágói közül a Porto moszkvai vendégjátéka – amelyet Kassai Viktor vezet majd – 19 órakor, a többi találkozó pedig 21:05 órakor kezdődik.