Sikerekben gazdag évet zárhatnak extrémsportolóink: földön, vízen, levegőben, víz alatt.
Földön
Talmácsi Gábor igazi sporttörténelmet írt, miután megnyerte a 125 kcm-es gyorsasági motoros-világbajnokságot – vitathatatlanul ez az év legnagyobb fegyverténye.
De "csúcson" voltak magyar sportolóink a jeges területeken is.
Hazai expedíciós mászóinknak ebben az évben is nagy csúcsok meghódítása köszönhető. Ugyanis a K2-Gasherbrum-
Káldy Attila embertpróbáló küzdelmen van túl
I Expedíció tagjai két 8000-es csúcsot is legyűrtek: feljutottak a 8047 méteres Broad Peakre, miután korábban már meghódították a Gasherbrum-I-et is.
Szép eredményt köszönhetünk Káldy Attilának is. Attila a világ legkeményebb kerékpárversenyén 10 nap alatt 4897 km-t tett meg az Egyesült Államokban rendezett versenyen (RAAM).
A kerékpáros ultramaraton versenyek magyar királya június 10-én startolt a kaliforniai Oceanside-ról, majd átkerekezett 15 államon, és tíz nap múlva megérkezett Atlantic Citybe.
Vízen
Extrém eredményt hozott ez az év vízen is. Majthényi Szabolcs és csapata késő ősszel megdöntötte a Kenese-Keszthely vitorlázó gyorsasági rekordot. Az 1920-as évek óta jegyzett csúcsok listáját eddig a Detre-fivérek vezették 3 óra 50 perccel, amelyből Majthényi és hatfős legénysége kilenc percet faragott le az Asso 99-es típusú hajóval.
Azt sem érdemes feledni, hogy tavasszal komoly erőpróbát zárt sikeresen egy magyar páros is. Márciusban ért ugyanis extrém evezésük végére az a magyar páros, akik 51 nap alatt átevezték az Atlanti-óceánt saját tervezésű hajójukkal. Pálos Andrea és Rakonczai Gábor az első magyar páros, aki ezt teljesíteni tudta.
Víz alatt
Nem lehetett szégyenre okunk a víz alatt sem. Például bronzérmet szereztek – sőt, rögtön kettőt is – a hazai merülők az olasz Bariban, nyáron megrendezett Búvár Világjátékokon. A férfiak 400 méteres búvárúszásában a 800-on második Vilhelm Szilárd 2:48:82-es új magyar csúccsal harmadikként ért célba, Kanyó Dénes pedig ötödik lett (2:51:24 p).
Levegőben
Szárnyaltak a hazai extrém sportolók a levegőben is. Révükön például szinkron infinity tumbling rekordot könyvelhetünk el: 80-szor fordultak át ernyőjük felett a magyar acro guruk. Takáts Pál és Kézi Gábor így felálította az infinity tumbling nevű manőver szinkron világrekordját.
A két pilóta októberben, a törökországi Ölüdenizben, az Airgames Fesztivál közönsége előtt adta elő a világ egyik legnehezebb légi mutatványát.