EYOF – Négy érem a zárónapon, 21 a vége

Kormány Sport

Befejeződtek a 15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál küzdelmei. Bakuban az utolsó versenynapon is jutott érem a magyar küldöttségnek. A lány kosárlabdázók ezüst-, a kézilabdázók bronzérmet szereztek. A tornász Balázs Krisztián nyújtón harmadik lett, és a judósok is nyertek még egy bronzot.

Leány kosárlabdázóink a franciákkal mérkőztek az aranyéremért. A játék képe negyedről negyedre változott. A franciák kezdték jobban a játékot, és 10 perc után 22-14 arányú vezetésre tettek szert. A félidőben Telegdy vezérletével a hátrányból egy kicsit lefaragtak a mieink (33-27). A harmadik 10 perc álomszerű volt, játékosaink sorra érték el a kosarakat és 3 perccel a játékrész befejezése előtt kiegyenlítettek. Sőt, a negyed végére már nálunk volt az előny (44-52). De az utolsó negyedben feltámadtak a franciák, s a végén a 64-59 arányú győzelemnek örülhettek. Magyarország ezüstérmet szerzett.

Kézilabdázóink a bronztalálkozón, a tornán már másodszor mérkőzhettek meg Svájc válogatottja ellen. A csoportkörben biztos, 28-20 arányú győzelem után most sem forgott veszélyben a magyar diadal. Végül a svájciak ismét 20 gólig jutottak, de lányaink most 30 találattal terhelték meg a helvétek hálóját, így magabiztos győzelemmel szerezték meg a bronzérmet.

Az atlétikai stadionban a befejező napon csak a fiú svédváltóban voltunk érdekeltek. Az Illovszky Dominik, Farkas Bence, Bánoczy Árpád és Molnár Attila összeállítású négyes az 5. helyen ért a célba.

Judóban vegyescsapat-versenyt rendeztek. Az első fordulóban a bolgárok legyőzése nem okozott nehézséget a magyaroknak. A negyeddöntőben viszont az oroszok elleni találkozón csak Sáfrány Péter hagyta el győztesen a tatamit. Az oroszok 4-1-es győzelemmel jutottak be az elődöntőbe, és egészen a döntőig meneteltek, de a magyarok visszamérkőzhettek a vigaszágon. A franciákat Kriza Anna, Farkas Szilvia, Sáfrány Péter és Farkas Bence győzelmével 4-2-re legyőzte a magyar csapat, így a bronzéremért Grúzia következett. Sáfrány, Farkas Szilvia és Kriza megismételte győzelmét, hozzájuk csatlakozott az utolsó összecsapáson Nyiri Nikolett. Ezzel ezt a találkozót is 4-2-re nyerte a magyar válogatott és megszerezte a bronzérmet.

Tornában az ifjúsági olimpiai bajnok Balázs Krisztián két szerdöntőbe is bejutott. Korláton az ukrán tornászok mögött a 3. helyet szerezte meg. A tornaversenyek befejező szere a nyújtó volt, ami a  legkedvesebb „Kiki” számára. Sajnos pont ezen rontott. Leesett a szerről, így elszálltak éremesélyei, és 7. helyen végzett.

A magyar csapat összesen 9 ezüst- és 12 bronzéremmel fejezte be a 2019-es nyári EYOF versenyeit.

Forrás, fotó: MOB/Szalmás Péter