Ezért lett unalmas az Európa Nagydíj

F1

2016. június 19. vasárnap, 22:45

Szerző: Dezső Attila, Fotó: Red Bull Media House GmbH

Talán a 2016-os szezon legingerszegényebb versenyét futották a pilóták Azerbajdzsán fővárosában – Nico Rosberg rávilágított, hogy miért nem lett látványos az első bakui F1-es futam.

Miután a Forma-1 betétsorozata, a GP2 emlékezetes és incidensekkel tarkított futamokat produkált Baku utcáin, a száguldó cirkusz mezőnye a várakozásokkal ellentétben nagyon csendes futamot produkált, egyetlen koccanás, vagy fallal való találkozás nélkül. Az előzetes félelmek nem igazolódtak be – többen a sportág legveszélyesebb pályájának tartották a 6003 méteres aszfaltcsíkot – a győztes Rosberg pedig elmondta, hogy a mezőnyt miért nem rostálta meg a pálya.

„A tapasztalat segít ebben a helyzetben. Sokkal tapasztaltabbak vagyunk, és jobban el tudjuk kerülni az incidenseket, ráadásul sokat tanultunk abból, hogy mi történt a GP2-ben” – idézte az Autosport a német pilótát. „Mindannyian láttunk, hogy mi volt ott, így elleshettünk egy-két trükköt.” A második helyen záró Sebastian Vettel szerint a hétvége előtti hírek szerint a pilóták kevésbé kockáztattak a néhol igencsak szűk pályán. „Úgy vélem, ez a minőség rovására ment. Nagyon sokat beszéltünk arról, hogy itt milyen magas a kockázat, és hogy milyen veszélyes a pálya.”

„Ez arra emlékeztet engem, amikor néhány hónapja együtt ebédeltem Sir Stirling Moss-szal. Az ’ő’ idejükben mindenütt veszély leselkedett rájuk, ahová csak mentek. Azt mondta, ez volt a fő oka, amiért beszállt az autóba, hiszen ha nem így lenne, akkor mindenki képes lenne rá. Ez a félelem jelentette akkor a legfőbb kihívást. Van néhány kanyarunk itt, ahol nem akarunk arra gondolni, hogy mi történik, ha elvétjük, ahol nincs esély a hibázásra, de egyúttal figyelmesebbé is válunk. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne nyomnánk neki, nem hinném, hogy bárki félvállról venné, és egyúttal nem hozunk buta döntéseket, mert elég rossz vége lehet” – tette hozzá a német pilóta.

Az ötödik helyen végző Lewis Hamilton szintén eseménydúsabb versenyt várt. „Azt hittem élvezetesebb lesz, akárcsak a GP2-ben, de egyáltalán nem így volt. Úgy vélem, mindenki meglepődött, de persze mindenki remekül vezetett.” Fernando Alonso, a bakui futam nagykövete úgy véli, hogy a pálya képes arra, hogy remek versenyekkel szolgáljon a jövőben. „A show talán kisebb volt a vártnál, mert lázba hozott minket a GP2, az F1 viszont kevesebb akciót hozott. De ez van – néhány verseny izgalmas, néhány pedig nem. Talán jövőre másként lesz.”