Ezüstérmes a női vízilabda-válogatott az Universiadén

Ezüstérmet szerzett a magyar női vízilabda-válogatott a tajvani Universiadén, miután a keddi döntőben hét góllal kikapott az Egyesült Államok csapatától. A női vízilabdázók a tajvani magyar küldöttség tizennegyedik érmét szerezték meg, az ötödik ezüstöt.

Bíró Attila együttesének a favorit amerikaiak nem adtak esélyt, a találkozó gyakorlatilag két negyed után eldőlt (3-10). A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a női válogatott 2009 és 2013 után harmadszor lett ezüstérmes az Universiadén.

Az Egyesült Államok legyőzéséről van szó, hiszen azok után, hogy az amerikai csapat veretlenül megnyerte a budapesti világbajnokságot, az universiadén – ahol öt vb-győztes szállt vízbe – még a margitszigetinél is nagyobb fölényt mutatott. A tengerentúli gárda a tajvani döntőig vezető úton az öt csoportmérkőzésen kapott összesen 14 gólt, és az elődöntőbeli 13–8-as győzelem volt a legszorosabb meccse.

Ettől függetlenül Bíró Attila együttese azért szállt vízbe, hogy szoros meccset vívjon a riválissal – aztán majd a végén megnyerje azt, ha úgy alakul –, azonban a vb-n is szereplő Jamie Neushul vezérletével az első negyed végén 5–2-re, a 14. percben pedig 9–2-re vezetett.

Az amerikai henger a második félidőben lassult, ekkor már a magyar válogatott is eredményesebben játszott, s az is valami, hogy legalább nem nőtt a hétgólos hátrány. A térfélcserét követően a mieink kétszer annyi gólt lőttek, mint addig, így végül 16–9-re kapott ki a magyar csapat, s elmondhatja magáról, hogy az universiadén ő lőtte a legtöbbet a végső győztes Egyesüt Államoknak.

A magyar női válogatott 2009 és 2013 után harmadszor lett ezüstérmes az universiadén.