Ezüstérmes női válogatottunk az Universiadén

universiadenoi01

Második helyen végzett női válogatottunk az Universiadén, miután kikapott az EGyesült államok csapatától.

universiade201701

Végig vezetve győzött az Egyesült Államok válogatottja az Universiade döntőjébe. A magyar csapat 1-1-ig tudta tartani a lépést ellenfelével. Az első negyedben Raney, Kiley Neushul majd Mutafyan góljaira Parkes találata érkezett válaszként, majd a negyed végén Jamie Nueshul visszaállította a közte hármat. A második nyolc percben is növelte a különbséget az USA. 5-1-re nyerte ezt az etapot és összesítésben már 10-3 volt oda. A fordulás után már pariban voltunk, de ez is csak a hétgólos különbség megtartására volt elegendő. A vége 16-9 lett, így ezüstérmes női válogatottunk az Universiadén.

Női Universiade:  (döntő)
Magyarország–Egyesült Államok 9–16 (1–5, 2–5, 3–3, 3–3)
Gólszerzők: Parkes 3, Gurisatti 2, Horváth B. 2, Garda, Szilágyi D., ill. K. Neushul 4, J. Neushul 4, Brooks 3, Raney 2, Mutafyan 2, Williams