Ezúttal sem sikerült feltörni az Atalanta védelmét

Szombaton 0-0-s döntetlennel zárult a harmadik és a hatodik helyezett összecsapása az olasz bajnokság 17. fordulójában. A Milan csak kapufáig jutott a mérkőzésen és nem tudta legyőzni az Atalantát, amely egy ponttal távozott a San Siróból.

A Roma elleni rangadót követően az Atalanta ellen is gólképtelen maradt Vincenzo Montella együttese. Volt néhány változtatás a kezdőcsapatban az előző fordulóhoz képest, ugyanis kikerült a kezdőből az előző két találkozón két büntetőt is elhibázó M’Baye Niang, míg Giacomo Bonaventura és Juraj Kucka visszatért, de Luca Antonelli is az első perctől kezdve a pályán volt. Ami a csatárposztot illeti, Montella ismét Gianluca Lapadulának szavazott bizalmat, viszont neki sem sikerült betalálni. A legnagyobb helyzet a Milan részéről Antonelli nevéhez fűződik, aki az első félidő lefújása előtt a kapufát találta el, miután alaposan becsapta az ellenfél védőit. A meccs hajrájában Carlos Bacca is beszállt, de nem sikerült feltörni az Atalanta védelmét, pedig nem sok hiányzott volna.

A vége 0-0 lett, a piros-feketék 1 pontot szereztek a 2016-os év utolsó bajnoki mérkőzésén és ezúttal sem sikerült feltörni az Atalanta védelmét. A rossoneri sorozatban a harmadik hazai bajnokiján nem tudott gólt szerezni a bergamói együttes ellen.

MILAN – ATALANTA 0-0

Időpont: 2016.12.17. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Massa
Gólszerzők: –
Sárga lapok: Bonaventura, Bertolacci, Pasalic ill. Spinazzola, Masiello, Conti, Petagna, Gomez, Sportiello

MILAN: Donnarumma – Abate, Paletta, Romagnoli, Antonelli (De Sciglio 71.) – Kucka, Bertolacci, Pasalic – Suso, Lapadula (Bacca 82.), Bonaventura (Niang 87.).

Cserék: Gabriel, Plizzari, Gomez, Zapata, Sosa, Poli, Locatelli, Honda, Luiz Adriano.

ATALANTA: Sportiello – Rafael Toloi, Caldara, Masiello (Zukanovic 58.) – Conti, Kessié, Gagliardini, Spinazzola (Freuler 70.) – Kurtic (Dramé 64.) – Petagna, Gomez.

Cserék: Bassi, Cabezas, D’Alessandro, Grassi, Konko, Mazzini, Migliaccio, Pesic, Raimondi.