Fájó vereség az amerikaiaktól

USA-magyarnoi20160628

Női válogatottunk felkészülési mérkőzésen szenvedett sima vereséget az amerikaiaktól.

Hétgólos vereség az első meccsen (Fotó: usawaterpolo/facebook)

Női válogatottunk megkezdte a felkészülés következő állomását, mikor az Egyesült Államokba repült, hogy két kapuzzon és edzőmérkőzéseket játsszon az olimpiai-, és világbajnokkal, nem mellesleg friss világliga-győztessel.

Három felkészülési találkozó szerepel a programban, az elsőt Miamiban rendezték. A mérkőzést jobban kezdték a házigazdák. Mathewson és Fisher jóvoltából már 2-0-ra vezettek, ekkor Keszthelyi villant, de a negyed végén maradt a közte kettő. A második nyolc percben feljöttünk ismét egyre, ám ezek után három gól jött a hazaiaktól zsinórban, Steffens, Fattal és Fisher volt eredményes, 8-4. A nagyszünet után taroltak Adam Krikorian tanítványai. 4-0-ás etappal lerendezték a mérkőzést, így az utolsó negyedben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül hét góllal, 13-6-ra nyertek az amerikaiak.

A teljes mérkőzés:

Felkészülési mérkőzés (Miami, USA)

Egyesült Államok–Magyarország 13–6 (4–2, 4–2, 4–0, 1–2)

Egyesült Államok: Johnson – Fattal 3, Steffens 2, Mathewson 2, Neushul 1, M. Fisher 1, Craig 1. Csere: Sidemann, Clark, Musselman 1, Sidemann, Clark, A. Fisher 2, Gilchrist. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

Magyarország: Bolonyai – Kisteleki H., Szücs G., Takács O., Illés, Keszthelyi 2, Bujka 4. Csere: Czigány, Csabai, Antal, Tóth I., Menczinger, Somhegyi, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Gól/emberelőny: 4/8, ill. 2/9
Gól/ötméteres: –, ill. 1/1