Fájó vereség az olaszoktól a BENU-Kupa nyitányán

Az első félidőben káprázatosan játszott a magyar válogatott, ám a nagyszünet után beragadt a csapat. A fordulás után nem sikerült semmi, az olaszoknak pedig minden összejött.

2013 noi vizilabda valogatott4

Megkezdődött az ötnapos pólóünnep a Margitszigeten, ahol az első két nap teljes egészében a lányoké. Az első meccsen a spanyolok az utolsó negyednek köszönhetően megnyerték az ausztrálok elleni meccset, majd jöhetett a számunkra oly fontos, magyar-olasz találkozó.

Az első negyedben hamar elhúztunk 2-0-ra, előbb előnyből, majd centerből voltunk eredményesek. A nyolc perc végig pedig megmaradt a közte kettő, így Bujka vezérletével, aki kettőt is hintett, 4-2 volt az állás. A második nyolc perc Garibotti találatával kezdődött, 4-3. Ezek után az elemekkel is meg kellett küzdeni, hiszen elkezdett szakadni az eső, szerencsére pár perc után elállt. A góleső azonban nem fejeződött be, Kisteleki majd Bujka révén 6-3 volt az eredmény. A nagyszünetben 7-4 állt az eredményjelzőn, így magabiztos vezetéssel várhattuk a folytatást.

Hamar elolvadt a háromgólos előny a harmadik negyedben, alig telt el két perc és egyre jött fel az olasz csapat. Sőt Aiello majd Radicchi révén átvették a vezetést is a taljánok. Ezek után elől nem jött össze semmi, míg az olaszok brillíroztak támadásban és védekezésben is. A hajrában egy előnyt is bevágtak, így 7-9-ről várhatták a csapatok a záróakkordot. Az utolsó negyedben sorra maradtak ki a magyar helyzetek, az olaszoktól pedig Emmolo talált még a hálóba, így 10-7-re győzött a talján csapat.

A BENU-Kupa nyitónapján:

Magyarország-Olaszország 7-10 (4-2, 3-2, 0-5, 0-1)

Magyarország: Bolonyai – Antal, Kisteleki H. 1, Szücs G. 1, Keszthelyi 2, Garda, Bujka 3. Csere: Czigány, Somhegyi, Illés, Csabai, Menczinger. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Olaszország: Teani – Tabani 1, Garibotti 2, Barzon 1, Aiello 2, di Mario, Pomeri. Csere: Radicchi 1, Bianconi 1, Emmolo 2, Cotti, Frasinetti. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Gól/emberelőny: 2/5, ill. 5/13

Bíró Attila, az M4 Sport-nak: Ha nem is fizikálisan, de fejben elfáradtunk a nagyszünet után. Nem tudom a többi csapat mennyit edz, de mi komoly munkából jövünk, külön nem készültünk erre a tornára. Lehet, hogy a múlt hét fáradalmai jönnek ki most.

A másik mérkőzésen:

Spanyolország-Ausztrália 9-8 (3-2, 2-2, 0-3, 4-1)
Gólszerzők: Tarragó 3, Forca 2, Espar 1, Ortiz 1, Leiton 1, Lopez 1 ill. Arancini 2, Soutern 2 Smith 1, Gofers 1, Knox 1, Webster 1