Federer fantasztikus sikere, 16-odszor is GS-diadal!

Öldöklő harcban, a harmadik szett rövidítésének hihetetlen izgalmai után 6.3, 6:4, 7:6 (13-11)-ra győzött Roger Federer Andy Murrray ellen az év első Grand Slam versenyén, az Australian Openen. A svájci így továbbra is marad a világranglista élén.

Nagy találgatások előzték meg az Australian Open férfi döntőjét. Az egyik oldalon a rekordját tovább javítandó, 16. GS-győzelemére készülő Roger Federer, a másikon a kihívó, első sikerére törő Andy Murray. Közös történetükből egy összecsapás kiemelendő a finálé előtt: a 2008-as US Open döntő, ahol a svájci még könnyen állította meg feltörekvő ifjú ellenfelét. Murray azóta sokat fejlődött, érett, veszélyes ellefelévé lett Federernek.

A mérkőzés svájci szurkolók kénye-kedve szerint indult: kedvencük hamar elvette a brit adogatását, és 2-0-ra vezetett. Ám örömük nem sokáig tartott, Murray azonnal visszajött, onnantól pedig bréklabdákkal tarkított, ám kiegyenlített játék folyt. Aztán 4-3 után Federer pontos ütésekkel hibára kényszerítette ellenfelét, és 5-3-as vezetésénél higgadt módon kiszerválta a játszmát.

A második hasonlóan a nyitószetthet hasonlóan kezdődött: Federer brékelt, csakhogy ezúttal Murray nem tudta visszaszerezni az elvesztett adogatójétákot. A svájcinak később több labdája volt a duplabékhez, 4-2 után egész pontosan hat (!), ám a Murray nagy lélekjelenléttel hárította őket. A szettet azonban így is elbukta.

A harmadik rész kiegyensúlyozottan indult, hozták adogatásukat, mígnem 3-2 után Murray elcsente elllenfele szervajátékát. Úgy tűnt, a szett megnyerésével szépíthet, ám Federer nem hagyta magát, rövidításre mentette a találkozót.

Ami hatalmas izgalmakat hozott. Andy Murray-nek öt játszmalabdája volt, ám többször is hibázott, pedig kétszer határozottan is kezében volt a szett. A svájci pedig értékesítette harmadik meccslabdáját, így két óra 41 perc alatt győzött, és megszerezte 16. Grand Slam diadalát.

Andy Murray a vereség után könnyek között gratulált a győztesnek és viccesen utalt a tavalyi döntőre. -Sírni úgy tudok, mint Federer, játszani sajnos nem.-