Federer könnyedén nyert Wimbledonban

image

Roger Federer három sima szettben jutott tovább a spanyol Albert Ramon ellen. A svájci teniszező nem sok esélyt adott ellenfelének, és egy óra 19 perc játék után döntésre vitte a találkozót.

A hatszoros wimbledoni győztes svájci három igen sima szettben, 79 perc alatt ejtette ki a spanyol fiatalt (6:1, 6:1, 6:1), s jutott a következő fordulóba, ahol a francia Michael Llodrát négy szettben búcsúztató olasz Fabio Fognini lesz az ellenfele.
Federer nem hangolt túl jól a wimbledoni tornára, hiszen a Grand Slamet megelőzően Tommy Haas legyőzte őt a németországi Halléban rendezett füves tornán, de mai wimbledoni eredménye sok szimpatizánsát megnyugtatta.
Federer legutóbb 2009-ben tudta megnyerni az év harmadik GS-viadalát, egy évvel később aztán Rafael Nadal, majd 2011-ben a jelenlegi világelső Novak Djokovics maradt veretlen összes riválisa ellen. A svájci szeretné hetedik alkalommal is elhódítani a trófeát, de ehhez minden mérkőzésén ilyen kiegyensúlyozott játékra lesz szüksége, és a spanyolnál jobb játékosokat kell majd legyőznie.
Federer a mérkőzésen kilenc ászt szervált és több mint háromszor annyi nyerőt ütött, mint amennyi ki nem kényszerített hibája volt. Fogadójátéka sem volt éppen elhanyagolható, hiszen nyolc alkalommal vette el Ramon adogatását.
A jelenlegi világelső, Novak Djokovics is viszonylag sima három szettes mérkőzésen búcsúztatta a spanyol Juan Carlos Ferrerót (6:3 6:3 6:1). A szerb nem nyújtott annyira meggyőző játékot, mint Federer, bár ellenfele korábban világelső is volt. Elmondása szerint remek torna a wimbledoni, és mindenképpen szeretné megvédeni a címét.
„Szerintem ez a legtiszteletreméltóbb és a legismertebb tenisztorna a világon. Csendesebb, mint más tornák, olyan, mintha színházban lennék, de a közönség nagyon tud szurkolni, ha okot adnak rá. Úgy gondolom, remek módon tekintenek a teniszre” – vélekedett a mérkőzése után Djokovics.
Tomas Berdych nagy meglepetésre kikapott 7:6, 7:6, 7:6-ra a világranglista 87. helyén lévő lett Ernests Gulbistól. A világ 8. legjobb férfi teniszezője, a szerb Janko Tipsarevic kiejtette az argentin David Nalbandiant 6:4, 7:6, 6:2 arányban. Az amerikai John Isner, aki 2010-ben minden idők leghosszabb teniszmérkőzésén 11 óra öt perc alatt nyert Nicolas Mahut ellen, idén öt szettben kikapott, és búcsúzni kényszerült a kolumbiai Alejandro Falla ellen (6:4, 6:7, 3:6, 7:6, 7:5).
A nagy nevek közül Rafael Nadal és Jo-Wilfried Tsonga is három szettben nyert, így mindketten ott lesznek a második körben.
Ha nem csak a legfrissebb tenisz hírek érdeklik, látogasson el az Xlfight.hu-ra, ahol a bokszvilág legfontosabb eseményeiről tudhat meg többet, míg a bet365 a legjobb ökölvívás mérkőzéseket kínálja az Ön számára.