Férfi kézilabda Európa-kupa – Háromgólos előnyben az FTC a negyeddöntőben

MH/ MTI
2024. március 23. szombat. 23:06
Frissítve: 2024. március 24. 0:14

A visszavágót egy hét múlva rendezik Eperjesen.

Prainer Viktor, Ónodi-Jánoskúti Máté és Kovacsics Péter hiányzott a keretből a fővárosiaknál, akik jól kezdték a találkozót, hamar 6–3-as előnyre tettek szert. A 19. percre fordulva már öt góllal vezetett (11–6) Pásztor István vezetőedző együttese, innen tudott két találatra felzárkózni szünetig a szlovák élvonalban százszázalékos teljesítménnyel listavezető vendég gárda.

Füzi Dániel a második félidő elején piros lapot kapott, ennek ellenére tizenkét perccel a szünet után már négy találat volt a házigazda előnye (24–20), a záró tíz percnek pedig ötgólos különbséggel vágtak neki a felek (28–23). A hullámzó utolsó percekben ebből hármat tudott megőrizni a budapesti alakulat. A dudaszó után kisebb kakaskodás alakult ki a csapatok között, ám nem fajult el a feszült szituáció.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Imre Bence kilenc, míg Bognár Alex hat gólt szerzett. A vendégektől Lukas Urban hétszer volt eredményes. A hazaiak kapujában Borbély Ádám 12 lövést védett.