Férfi kosárlabda NB I – A Szolnok harmadszor vagy az Alba negyedszer

image

Szombaton kezdődik meg a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó döntője, melynek végén a Szolnoki Olaj KK harmadik vagy az Albacomp negyedik aranyérmének örülhet majd.

Az alapszakaszgyőztes Tisza-partiak – akik előzőleg 1991-ben és 2007-ben emelhették magasba a trófeát – mindössze egy mérkőzést veszítettek el a rájátszás eddigi két párharca során. A negyeddöntőben ugyanis 3-1-gyel búcsúztatták a Pécset, és 103-100-ra bukták el a csata második, baranyai felvonását. Azóta viszont töretlen Pór Péter tanítványainak lendülete, ugyanis az elődöntőben sima 3-0-lal "söpörték ki" a Körmendet.
    Valamivel küzdelmesebb útja volt az alapszakaszt a szolnokiakhoz hasonlóan 22/4-es mérleggel záró Albacompnak, amely a nyolc között csak 3-2-vel lépett túl a Szombathelyen. Ezt követően viszont a székesfehérváriak 3-0-lal kiütötték az Atomerőmű együttesét – igaz, az elődöntő első meccsén lábközépcsonttörés miatt harcképtelenné vált második legjobb dobójuk, Tony Crocker.
    Ami a szezon két legjobb csapatának egymás elleni teljesítményét illeti, az alapszakaszban mindkét alakulat hozta hazai mérkőzését (74-64 Szolnokon, 76-73 Székesfehérváron), majd a márciusi kupadöntőben a Tisza-parti legénység hazai pályán 79-71-re legyűrte Dzunics Braniszláv együttesét, fennállása során harmadszor elhódítva az MK-serleget.