Férfi Ob I, 2. forduló: Hazai győzelmek – A BVSC, a Debrecen, az Eger és a Fradi is sikerrel vette az akadályt

Märcz Tamás együttes a Szentest, a Debrecen pedig az UVSE ellen győzött a második forduló nyitányán. Az Eger az újonc Tatabánya ellen gyűjtötte be a három egységet, még a Fradi a Pécs ellen szerezte meg a második győzelmét.

bvsc hazai

A mai napon már a második kör kezdődött a férfi Ob I-ben. A BVSC egy döntetlennel kezdett a Kaposvár ellen, de most a Szentes ellen begyűjtötte a három egységet.

A második negyedben egy rövidzárlat elég volt, hogy a Szőnyi útiak háromgólos előnnyel menjenek a nagyszünetre pihenni. Létay, Czigány és Kovács találataira nem jött válasz a túloldalon, így 7-4 volt az állás. A fordulás után 7-5-nél úgy nézett ki szorosabb is lehet a meccs, de ekkor jöttek ismét a hazai találatok, azonban a záróakkordra megint kétgólosra apadt a hazaiak előnye. Az utolsó nyolc percben 9-8-nál ismét szoros volt a meccs, de Kovács duplájával valamint Létay góljával megnyerték a hazaiak a találkozót A másik délutáni találkozón az  UVSE a harmadik negyed közepéig tartotta magát a Debrecen ellen. A lilák még vezettek is 3-2-re, ezek után beindultak a cívisvárosiak. Kállay, Szőke és Babay révén már két gól volt az előnyük. A folytatásban már négy gól is volt közte. A végére maradt három, így a Debrecen győzelemmel kezdte meg a szezont.

További két találkozót rendeztek 18 órás kezdettel. A Tatabánya ismét egy nagy hallal került szembe, hiszen Egerbe látogatott. A két csapat között hat gól volt a végén, így Zantleitner Tamás-fiainak nem lehet szégyenkezniavalója. A Pécsnek sem, hiszen a mecsekaljai gárda a Fradihoz látogatott. Ivan Basara ötig jutott a vendégeknél, még Marnitz négyig a hazaiaknál. A két csapat pedig 15-11-re egymással, így a zöld-fehérek a második győzelmüket szerezték meg.

Holnap a Honvéd – OSC meccsel folytatódik a bajnokság, még egy találkozó maradt hétfőre is a Kaposvár – Miskolc. Sőt a KSI – Vasas meccset szeptember 30-án, még a Szeged – Szolnok találkozót október 13-án rendezik.

Férfi Ob I, 2. forduló:

A csoport

2015., szeptember 26.:

BVSC-Zugló – Valdor-Szentes 12 – 9 (3-3, 4-1, 2-3, 3-2)
Kovács 3, Létay 3, Pásztor 2, Mátyok 1, Csapó 1, Czigány 1, Szakonyi 1 ill. Maklári 3, Sekulic 2, Hegedűs 1, Weszelovszky 1, Somogyi 1, Vörös 1

ZF-Eger – EPB-Tatabánya 11 – 5 (3-0, 3-1, 2-3, 3-1)
Gólszerzők: Szivós 3, Cuk 3, Biros 2, Hárai 1, Csucskovics 1, Vapenski 1 ill. Francsics 3, Császár 1, Garancsy 1

B csoport

2015. szeptember 26.:

Debrecen VSE – UVSE H-Hotels 8 – 5 (1-1, 1-1, 4-1, 2-2)
Gólszerzők: Babay 3, Sergi Mora 2, Szőke 1, Süveges 1, Kállay 1 ill. Szentesi 2, Tóth 1, Szatmári 1, Kovács Csatlós 1

FTC-PQS – PVSK 15- 11 (6-3, 4-4, 4-1, 1-3)
Gólszerzők: Marnitz 5, Tóth 4, Irmes 2, Marko Csuk 2, Dőry 1, Nyéki 1 ill. Basara 5, Rakonjac 2, Macsi 1, Csaba 1, Krizsán 1, Surányi 1