Férfi Ob I: a BVSC meglepte a Fradit

bvsc hazai

Nem múlt el a középszakasz 7. fordulója meglepetés nélkül. A felsőházban Märcz Tamás együttese otthon gyűjtötte be a három pontot a Fradi ellen.

bvsc hazai

A Szolnok végül sima győzelmével kezdődött a 7. forduló, aztán este még három meccset rendeztek a felsőházban. A BVSC-FTC mérkőzés hozta a kör meglepetését, hiszen a vasutas gárda otthon tartotta a három egységet. A mérkőzés első negyedében még Marko Csuk révén 1-0-ra vezetett a vendég gárda, aztán Szabó Bence vezérletével már a hazaiaknál volt az előny a félidőben, 5-2-re nyerte ezt az etapot Märcz Tamás együttese. A fordulás után, a harmadik nyolc perc elején zárkózott a Fradi, Swift talált be egy előnyből, de három válasz érkezett rá, ezzel pedig nagy lépést tettek a Szőnyi útiak a győzelem felé. A záróakkordban már 10-5 is állt az eredményjelzőn, mikor csak szépségtapaszra futotta a Fraditól, a vége 11-7 lett. Győzelmével a BVSC a hatodik helyre jött fel.

Ami a további két mérkőzést illeti: az Eger az utolsó negyed simázta le a Vasas elleni találkozót, míg az OSC otthon gyűjtötte be a három pontot a Szeged ellen.

Férfi OB I., középszakasz, felsőház 7. forduló:

BVSC-Zugló – FTC-PQS Waterpolo 11-7 (0-1, 5-2, 3-1, 3-3)
Kovács 3, Szabó Bence 3, Pásztor 2, Szabó Bendegúz 1, Török 1, Létay 1 ill. Marko Cuk 4, Marnitz 1, Roach 1, Swift 1

Vasas – ZF-Eger 9-15 (3-4, 2-1, 3-4, 1-6)
Gólszerzők: Bóbis 3, Gyárfás 2, Burián 1, Steinmetz 1, Delgado 1, Sarics 1 ill. Erdélyi 5, Zalánki 3, Csuk 2, Hárai 1, Bedő 1, Szalai 1, Cuckovic 1, Vapenski 1

A-HÍD OSC Újbuda – ContiTech-Szeged Diapolo 15-8 (3-4, 5-2, 4-0, 3-2)
Gólszerzők: Bátori 5, Gór Nagy 3, Decker 2, Salamon 2, Juhász 1, Nagy 1, Graham 1 ill. Kunac 3, Manhercz 2, Sedlmayer 1, Sánta 1, Pellei 1

Korábban játszották:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Racionet Honvéd 10-6 (3-1, 0-2, 3-2, 4-1)
Gólszerzők: Mitrovics 2, Gocics 2, Madaras 1, Vámos 1, Hangay 1, Fülöp 1, Jansik 1 ill. Simon A. 2, Kiss B. 1, Kiss G. 1, Illés 1, Kovács 1