Férfi Ob I: a BVSC nem adta magát

Miskolc20170506

Hazai pályán egyenlített a BVSC a Miskolc ellen. Eldőlt a 11. hely sorsa.

Fotó: Miskolc VLC/facebook)

A BVSC egyenlít vagy a Miskolc szerzi meg az 5. helyet és ezzel az Euro Kupa indulási jogot? – ez volt a kérdés ma a Laky Károly uszodában.

Nos, jobban kezdett a hazai együttes, hiszen Török révén már fél perc elteltével vezetett. A negyed további részében megfordította a találkozót a Miskolc, Bowen és Misics révén már 2-1 volt az eredmény. A hajrában ráerősített a vasutas együttes, 3-2-re nyerte az első etapot és lendülete kitartott a második nyolc percben is, hiszen 6-3 volt a félidőben az állás. A fordulás után Bowen nyitott, majd az amerikai zárta a negyedet, ami a gólok sorát illeti, közben még egy Jakab lövés is beakadt, a túloldalon pedig nem jött válasz, így 6-6-ra álltak a csapatok az utolsó negyed előtt. A záróakkordban Sugár és Létay révén ismét kétgólosra hízott a hazaiak előny, de a hajrában egyre olvadt ez, hiszen Vadovics 8-7-re alakította az eredményt. A vége is egygólos hazai siker lett, így mindent eldöntő meccsre kerül sor.

Mindeközben a 11. hely a Debrecené lett a Pécs ellen. A mai meccsen a rendes játékidő döntetlenje után ötméteresek döntöttek, amit végül a cívisvárosi együttes bírt jobban idegekkel.

A férfi Ob I, rájátszása:

5. helyért:

MKB Euroleasing BVSC – Pannergy Miskolc 8-7 (3-2, 3-1, 0-3, 2-1) ( a párharc állása: 1-1)
Gólszerzők: Czigány 2, Várnai 1, Török 1, Létay 1, Pásztor 1, Mátyok 1, Sugár 1 ill. Misics 2, Bowen 2, Vadovics 1, Szabó 1, Jakab 1

11. helyért:

Debreceni VSE – PVSK Mecsek Füszért 13-12 (2-1, 3-1, 1-3, 1-2 – ötméteresek után: 6-5) (a párharcot a Debrecen nyerte 2-0-ra)
Gólszerzők: Durik 3, Kállay 2, Szőke 2, Tóth 2, Macsi M. 1, Dienes 1, Fekete 1, Buschilacchi 1 ill. Kolozsi 3, Macsi P. 3, Csaba 2, Csacsovszky E. 2, Lajkó 1, Horváth 1