Férfi Ob I: A Debrecen pontot mentett, nyert az UVSE, a Szeged gálázott

UVSE-Debrecen2015120501

A férfi Ob I alsóházában botlott a listavezető Debrecen, míg az UVSE és a Szentes is győzött. A felsőházban a Szeged otthon gálázott a Vasas ellen.

Ma négy mérkőzést rendeztek a férfi Ob I középszakaszában, hármat az alsóházban, míg egyet a felsőben.

A legnagyobb meglepetést a Kaposvár-Debrecen találkozó okozta, ahol a somogyiak döntetlent harcoltak ki a Debrecen ellen. A mérkőzés utolsó negyede előtt még a hazaiak vezettek egy góllal, ám a záróakkordban Kállay góljával egyenlítettek a cívisvárosiak, így 7-7 lett a vége.

Ami a további összecsapásokat illeti.: Az UVSE egy héttel ezelőtt is – akkor a Tatabánya ellen – 4-1-re elhúzott az első negyedben, csak akkor nem tudta a végig megtartani az előnyét. A második negyedben még visszajött a Miskolc, ám ezek után a hazaiak ismét elhúztak, végül 10-7-re nyertek a lilák. A mai harmadik meccsen a Szentes a sereghajtó KSI-t verte, két góllal. A felsőházból egy találkozót játszottak le ma, itt a Szeged brillírozott, Manhercz Krisztián vezérletével 16-4-re múlták felül a Vasast.

Férfi Ob I., felsőház:

2016. Március 12., szombat

ContiTech Szeged Diapolo – Vasas 16-4 (3-1, 4-0, 4-1, 5-2)
Gólszerzők: Manhercz Krisztián 5, Kiss 3, Sedlmayer 2, Chilkó 1, Sánta 1, Zsigri 1, Manhercz Ádám 1, Palotás 1, Kunac 1, Burián 1, Steinmetz 1, Simon 1, Delgado 1

Alsóház, 3. forduló:

Március 12.:

Kaposvár VK – Debrecen VSE 7-7 (2-1, 3-2, 2-3, 0-1)
Gólszerzők: Albert 1, Vindisch 1, Sántavy 1, Berta 1, Polovic 1, Parezanovic 1, Nikolov 1 ill. Kállay 4, Halek 1, Szőke 1, Mora 1

Valdor Szentes – KSI SE 13-11 (3-2, 4-3, 1-3, 5-3)
Gólszerzők: Weszelovszky 4, Hegedűs 3, Sekulic 2, Farkas 1, Magy 1, Somogyi 1, Pellei 1 ill. Boros 3, Teleki 2, Marnitz 1, Hangody 1, Miklós 1, Baj 1, Kardos 1, Zerinváry 1

UVSE H. Hotels – Miskolc VLC 10-7 (4-1, 3-5, 2-0, 1-1)
Gólszerzők: Tóth 3, Dávid 2, Korényi 2, Szentesi 1, Vadovics 1, Kovács Csatlós 1 ill. Hornyák 1, Hegedűs 1, Jakab 1, Kerschbaum 1, Somlai 1, Petkovic 1, Njegovan 1