Férfi Ob I: A Kaposvár sem tudta megállítani a BVSC-t

bvsc hazai

A férfi Ob I-ben a BVSC a Kaposvár fogadta. A mérkőzést a hazaiak meggyőző, szép játékkal nyerték meg, így már zsinórban a harmadik találkozójukat nyerték meg.

bvsc hazai

A tegnapi nyitányon nem bírt egymással a Debrecen és a Vasas, hiszen döntetlen született a két együttes mérkőzésén. A BVSC-Kaposvár meccsen is valami hasonlóra volt kilátás ma, már ha a találkozó előtt megnéztük, hogy mit játszott a két együttes az elmúlt három összecsapáson egymás ellen. A tavalyi rájátszásbeli két találkozón is, és az idei első fordulóbeli mérkőzésen döntetlen született.

A BVSC azonban az első negyedben elhúzott 3-0-ra. Czigányról maradtak le, majd szintén ő volt eredményes egy előnyt követően. Sőt, Csapó még egy fórt vágott be, szépen játszották meg a zuglóiak, és a balkezes a vízrepattintva talált be. A második negyedben a Kaposvár megszerezte első gólját, majd kaptak egy ötöst a somogyiak, amit Györke kivédett, de a kipattanót Berta pofozta be, 3-2. Ezek után Pásztor révén ismét kettőre hízott a hazaiak előnye. Még volt egy-egy találat a hajrában, így a nagyszünetben 5-3-ra vezettek a zuglóiak.

A harmadik negyedben Kovács használt ki egy fórt, majd Pásztor egy ötméterest váltott gólra. Létay révén 7-3 után még növelhette volna a vasutas gárda előnyét, de Szécsi hárított egy büntetőt. A hajrára kanyarodva Berta révén lopakodott a Kaposvár, de egy perccel a negyed vége előtt Nagy Sándor vágta be négyből a negyedik BVSC-s fórt, 8-4.  A záróakkordra Kovács ötre növelte a hazai előnyt. Az utolsó negyedben kozmetikázott az redményen a Kaposvár, végül 11-8-ra győzött a BVSC.

Férfi Ob I., 8. forduló:

BVSC-Zugló Wáberer – Kaposvári VK 11-8 (3-0, 2-3, 4-1, 2-4)
Gólszerzők: Kovács 3, Pásztor 2, Czigány 2, Létay 2, Nagy 1, Csapó 1 ill. Berta 3, Palotás 2, Polovic 1, Sántavy 1, Parezanovics 1

Märcz Tamás, a BVSC edzője: Maradéktalanul elégedett vagyok a játékosokkal. Szerettem volna, hogy megmutassuk, hogy akár több góllal is jobbak vagyunk. Önbizalmat növeljenek a továbbiakra is. Még épül a csapat, jónéhány hiba volt még mindig. Vannak céljaink ha nem is mondjuk ki hangosan. Nagyon nehéz mérkőzésre várnak ránk még a konkurenseink ellen.

Szécsi Zoltán, a Kaposvár játékos-edzője: Támadásainkkal legnagyobb bajunk, hogy fegyelmezetlenek vagyunk és nem eredéményesek. Bízom benne, hogy legközelebb már azt fogják játszani, amit szeretnék. Az utolsó negyedben már fiatalokat küldtem be, és úgy gondolom akkor játszottunk a legjobban.