Férfi OB I: a Szolnok az utolsó másodpercben győzött a Vasas ellen

Az utolsó másodpercben győzött a Tisza-parti együttes.

Fotó: Szolnoki VSC / facebook archív

Már 8-5-re is vezetett a Szolnok a harmadik negyedben, amikor Vadovics értékesített egy előnyt, 8-6. Az utolsó negyedben Brguljan duplázott, ezzel már 8-8 volt az állás. A végén jön a dráma, hiszen egy másodperccel a vége előtt Jansik labdája talált utat a kapuba, így 9-8-ra győzött a Szolnok.

Ami a további meccseket illeti, az OSC és a Kaposvár simán nyert. Előbbi az Egert, utóbbi az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Szentest verte. A Miskolc is győzött és a Szeged is, a Honvéd pedig nem bírta a BVSC-vel.

A férfi OB I, 21. fordulójának eredményei:

2022. február 19., szombat:

Szolnoki Dózsa-AHID-VasasPlaket 9-8 (3-2, 3-3, 2-1, 1-2)
Gólszerzők: Angyal 4, Nagy 2, Jansik 1, Kovács 1, Milakovic 1 ill. Bátori 2, Erdélyi 2, Vadovics 2, Brguljan 2

Tigra-ZF-Eger-OSC ÚJBUDA 7-17 (1-6, 2-4, 3-4, 1-3)
Gólszerzők: Murisic 4, Sántavy 1, Magyar 1, Sári 1 ill. Vigvári Vince 3, Csacsovszky 2, Várnai 2, Manhercz 2, Salamon 2, Tóth 2, Sziládi 2, Burián 1, Aranyi 1

PannErgy-Miskolc-DVSE-Master Good 15-12 (4-3, 5-4, 3-3, 3-2)
Gólszerzők: Krasznai 4, Sélley Rauscher 3, Tőzsér 3, Biros 2, Böröczky 1, Várkonyi 1, Nagy 1 ill. Macsi P. 3, Török 2, Fülöp 2, Somlai 2, Korbán 2, Vismeg B. 1

Kaposvári VK-METALCOM SZENTES 17-6 (5-1, 5-2, 7-0, 0-3)
Gólszerzők: Juhász-Szelei 5, Berta 3, Vindisch 2, Horváth 2, Petrovski 1, Varga 1, Mijic 1, Langiewicz Kacper 1, Jajcinovic 1 ill. Hegedűs 3, Pellei F. 2, Mátyók 1

Honvéd-BVSC-Zugló 10-10 (1-3, 3-4, 4-2, 2-1)
Gólszerzők: Hosnyánszky 3, Kiss 2, Kevi 2, Fejős 1, Sugár 1, Ekler 1 ill. Csapó 3, Gyárfás 2, Mészáros M. 2, Nagy 1, Pásztor 1, Batizi 1

PVSK- Mecsek Füszért-Szeged 5-9 (2-2, 2-3, 2-3, 0-2)
Gólszerzők: Gaszt 2, Kolozsi 1, Csorba 1, Lihotzky 1, Oltean 1 ill. Sánta 2, Horváth 1, Boros 1, Kürti 1, 1 Hajdu 1, Bóbis 1, Tóth 1, Lakatos 1

Korábban:

UVSE Hunguest H.-FTC Telekom 7-12 (2-2, 2-5, 0-3, 3-2)
Gólszerzők: Bencz 3, Lehoczky 1, Ekler 1, Ionescu 1, Barics 1 ill. Fekete 3, Damonte 3, Vigvári 2, Molnár 1, Német 1, Merkulov 1