Férfi Ob I: A Szolnok kiizzadta a győzelmet a derekasan küzdő BVSC ellen

Nagyot harcolt a BVSC a Szolnok ellen a férfi Ob I, 4. fordulójában. A mérkőzésen végig pariban voltak Märcz Tamás fiai, de a harmadik negyedben jöttek a szolnoki bombázók.

A Szolnok hibátlan mérleggel, a BVSC egy győzelem, egy döntetlen és egy vereséggel várhatta a mai meccset. A hazaiaknál mérkőzés előtt Csapó Miklóst 100., Kovács Pétert 150. valamint Ambrus Ferencet 300. OB I-es meccsén köszöntötték. A vendégeknél Varga Dani hiányzott.

“Én is úsznék” – jegyezte meg viccesen Decker Ati, mikor a labdáraúszáshoz állt fel a Szolnok. A mérkőzés első negyedében egészen a hajráig nem született gól, pedig mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, sőt Märcz Tamás az egyik fórnál időt is kért, de nem tudták gólra váltani az előnyt. Ami az egyik oldalon nem ment, az a másikon igen. Gocics szerezte meg a vendégeknek a vezetést, majd Varga Dumi növelte egy ötösből. Az utolsó bő fél percben Szabó Bendegúz szépített, mikor Deckert emelte át, 1-2.

A második negyedben előbb középről Török egyenlített, majd Younger ismét a vendégekhez ragadta a vezetést, egy fórt használt ki, 2-3.  Szolnok ezután sem húzott el, Török egy előnyt vágott be, majd egy időkérés után a vezetésért támadhatott a BVSC, de  Kovácsnak magas volt a labda. Az utolsó percekben tudta csak a Szolnok ismét megszerezni a vezetést, valahogy akcióból nem ment, csak előnyből. Alekszics mielőtt tovább tette volna, gondolkozott egy kicsit, és Györke fölött bebombázta, 3-4. Ezek után Cseh Sándor majdnem “felrobbant”, mikor egy butaság után kiállították Mezeit, de Decker ezt is fogta.

A szünet után magasabb sebességre kapcsolt a Szolnok, Alekszics és Kis lövése is beakadt, majd jött Fülöp találata. A hajrára 4-8 állt az eredményjelzőn, mikor Cseh Sándor időt kért.  “Gyors váltás, és utána be” – mondta a vezetőedző. Varga Dumi pedig könyörtelen volt, 4-9.  A záróakkordra már hat góllal vezetett a vendég együttes. Az utolsó negyedben a BVSC faragott a hátrányán, Pásztor egy ötösből volt eredményes, majd szépen beforgatta a védőjét, a túloldalon a Szolnok négy támadásból nem találta el a kaput, így a hajrá előtt 6-10 volt az állás. A vendégek mestere időt kért ekkor. A folytatásban is derekasan tartotta magát a BVSC, nem adta fel, így  vége 8-12 lett.

Férfi Ob I., 4. forduló:

BVSC-Zugló – Szolnoki Dózsa Közgép 8-12 (1-2, 2-2, 1-6, 4-2)
Gólszerzők: Pásztor 3, Török 2, Szabó Bence 1, Szabó Bendegúz 1, Nagy 1  ill. Mitrovics 2, Varga Dénes 2, Alekszics 2, Younger 1, Jansik 1, Vámos 1, Fülöp 1, Kis 1, Gocics 1

Märcz Tamás, a BVSC vezetőedzője a vizipolo.hu-nak: Több volt ebben a meccsben, különösen a harmadik negyedben. Nem kérdés, hogy a Szolnok jobb csapat és megérdemelten győzött, de hiányérzetem maradt.

Cseh Sándor a Szolnok trénere: A BVSC megmutatta, hogy egy jó csapat. A saját csapatommal is elégedett vagyok, néha egy picit tompábbak voltunk. A harmadik negyedben eltaláltuk a kaput, a negyedikben pedig nem mentek be a helyzetek.