Férfi Ob I: A Szolnoknak nem okozott gondot a Szeged

szolnok osc 2

A férfi Ob I., 9. fordulójában a Szolnok simán győzött a Szeged ellen. A hétvégén már a Magyar Kupa elődöntőjében fog összecsapni a két együttes.

A két csapat ezt a hetet “kéz a kézben” együtt tölti, hiszen kétszer is összecsap. Először ma adtak egymásnak randevút, majd a szombati Magyar Kupa elődöntőjében találkozik egymással a két gárda.

A vendégeknél Varga Zsolt még nem volt hadra fogható, a hazaiaknál pedig Hangay esett áldozatul a rotációnak. A mérkőzés első negyedében rögtön a Szolnok magához ragadta a vezetést, és ezt a végig ki sem adta a kezéből. Az első negyedben még tartotta magát a Szeged 5-3 volt az állás, aztán már a másodikban kinyílt a meccs, és 8-3 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben. A fordulás után csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. A harmadik nyolc percben még tovább növelte előnyét a Szolnok (15-6). A záróakkordban már kiengedett Cseh Sándor együttese és a végén 18-9-re nyert.

Hétvégén már a Magyar Kupa elődöntőjében találkozik egymással a két együttes.

Férfi Ob I., 9. forduló:

Szolnoki Dózsa-Közgép-Szeged Diapolo 18-9 (5-3, 3-0, 7-3, 3-3)
Gólszerzők: Alekszics 5, Gocics 2, Madaras 2, Varga Dániel, 2, Mitrovics 2, Vámos 2, Varga Dénes 1, Fülöp 1, Younger 1 ill. Manhercz Krisztián 4, Seman 2, Sedlmayer 1, Kiss 1, Chilkó 1

Cseh Sándor, a Szolnok edzője: Elégedett vagyok a győzelemmel. A lőtt gólokkal is, és a védekezéssel is, viszont nem vagyok elégedett azzal, ahogy a helyzeteink után visszazártunk.

Varga Péter, a Szeged edzője: Ilyen sok gól nem lehet kapni. Hátul kicsit pontalanok voltunk, nem voltunk túl aggreszívak. A nyolc lőtt gólunkkal, úgy érzem, nem volt probléma.