Férfi Ob I: A Tatabánya nyerte az újoncok csatáját

2015 tatabanya02

Nagy győzelmet aratott a Tatabánya hazai pályán, hiszen az Ob I másik újoncát, a Miskolcot győzte le egy góllal. A délután másik találkozóján a Honvéd négy góllal győzött a Vasas ellen.

Első győzelmét szerezte meg a Tatabánya az OB I-ben! (Fotó: vizipolo.hu/archív)

Már délután elkezdődött a férfi Ob I 5. fordulója. Két mérkőzést rendeztek négy órás kezdettel. A Tatabánya a Miskolcot, még a Honvéd a Vasast fogadta.

Zantleitner Tamás együttese először játszott hazai pályán az idei szezonban, még a Miskolc negyedszer vendégeskedett. Sike József együttese jól szerepel a pontvadászatban, hiszen hét ponttal állt a B-csoportban a harmadik helyen. A hazaiak még pont nélkül, az utolsó pozícióból várhatták a mérkőzést.

Jól kezdett a Tatabánya. Kiss Gyula, majd Regős Áron révén már két és fél perc elteltével 2-0-ra vezetett a hazai gárda. A hajrában húsz másodperc alatt egyenlített a Miskolc. Előbb egy ötösből Jakab szépített, majd Njegovan egy akcióból talált a hálóba. Az utolsó percekben Garancsy egy előnyt váltott gólra. Az egygólos fórt növelhette volna a Tatabánya, azonban Francsics büntetőjét kivédte Valics, 3-2. A második negyedben kétszer is egálra feljött a vendég csapat, sőt, Petkovics révén már vezette, 5-4-re is. A fordulásnál azonban a Tatabányánál volt az előny, hiszen Francsics majd Regős révén megfordították a találkozót, 6-5.

A harmadik nyolc percben többször is elhúzott a Zantleitner Tamás csapata két góllal. Nem Petkovics napja volt ez, hiszen rendre mellémentek lövései, a Tatabánya pedig könyörtelenül használta ki adódó lehetőségeit, így 9-7-re vezetett az együttes a záróakkord előtt. A negyedik nyolc percben tartotta a hazai együttes kétgólos fórját, még a hajrára ledolgozta hátrányát a vendégek. Az utolsó percekben is szállította Regős az előnyt, és Francsics élt is vele, 11-10. Az utolsó percekben már nem tudott kiegyenlíteni a Miskolc, így a Tatabánya nyerte az újoncok csatáját.

EBP-Tatabánya-Pannergy-Miskolci VLC 11-10 (3-2, 3-3, 3-2, 2-3)
Gólszerzők: Kiss Gy. 3, Regős 3, Francsics 2, Práczky, Garancsy, Salamon A., illetve Njegovan 5, Petkovic 2, Kerschbaum, Hornyák, Jakab D.

Gól/Büntetődobás: 1/2  ill. 1/1
Gól/Emberelőnyből: 5/11 ill. 3/8

A másik mérkőzés első perceiben ugyanaz volt a forgatókönyv, mint a Tatabánya – Miskolc találkozón, csak fordítva. A vendégek 2-0-val kezdtek, aztán a Honvéd berámolt négyet. A hajrára Kiss Gergely egyenlített. Kalanovics és Kovács révén pedig már 4-2-re vezettek. A folytatásban megmaradt a közte kettő, bár a Vasas többször feljött mínusz egyre, de a félidőben 6-4 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után fokozatosan lépett el a Honvéd. Már Kovács büntetőjével háromgólos volt a hazaiak előnye, és ez a negyed végig megmaradt, így 9-6 volt a záróakkord előtt az állás. A mérkőzés utolsó etapjában megpróbált feljönni a Vasas, de nem sikerült pontatlan volt támadásban a gárda és kidolgoztlan lehetőségeket lőtt el. A vége 13-9-es hazai győzelem lett.

RacioNet-Honvéd-VasasPlaket 13-9 (4-2, 2-2, 3-2, 4-3)
Gólszerzők: Kovács G. 3, Kalanovics 2, Kiss G. 2, Kiss B., Borsós, Fazekas, Simon R., Fejős, Reibel, illetve Bóbis 3, Delgado 2, Hőna, Steinmetz Á., Mészáros, Saric

Gól/Büntetődobás: 3/3 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 4/9 ill. 2/10