Férfi Ob I: az első negyedben eldöntötte az Eger a meccset

zf-eger201601

Remekül kezdte az Eger a szezont. Hazai pályán 6-0-ás első negyeddel esélyt sem adott a Tatabányának a győzelemre.

Az Eger az első negyedben eldöntötte a meccset (Fotó: Szántó György)

A tegnapi nap után két mérkőzés maradt mára.

Az elsőn alaposan bekezdett az Eger. A hevesiek másfél perc elteltével Bedő duplájával és Lőrincz góljával már 3-0-ra vezettek. A továbbiakban is remekeltek, hiszen többek között az Eger két új igazolása – Kovács Gergő és Decker Ádám is betalált, így 6-0 állt az eredményjelőn az első negyed után. A folytatásban Popovic révén a vendég csapat is betalált, sőt megúszásból Kiss Gyula 6-2-re módosította a mérkőzést. Ezek után jöttek az egri válaszok, a nagyszüntre pedig visszállt a közte hat, 8-2. A fordulás után is két-két gól esett, a Tatabánya bármennyire is próbált közelebb jönni az Eger tartotta a közte hatot, 10-4. Az utolsó etapban még hajrázott egyet a hazai csapat, Erdélyi volt elemében, így 15-6-ra győzött az Eger.

Férfi Ob I., 1. fordulója:

ZF-Eger – EBP Tatabánya 15-6 (6-0, 2-2, 2-2, 4-2)
Gólszerzők: Bedő 3, Hosnyánszky 3, Kovács G. 2, Lőrincz 2, Erdélyi 2, Angyal 1, Decker 1, Mata 1 ill. Popovic 1, Dobay 1, Francsics 1, Kiss 1, Hoppál 1, Máthé 1

A-csoport

ContiTech Szeged Diapolo – Metalcom Szentes 15–7 (1–2, 6–3, 4–0, 4–2)
Gólszerzők: Sánta 3, Manhercz K. 3, Palotás 3, Kiss Cs. 2, Sedlmayer 1, Chilkó 1, Pellei F. 1, Vukicsevics 1, ill. Takács J. 2, Albert 1, Farkas 1, Bocskay 1, Reuten 1, Vörös 1

Szolnoki Dózsa Közgép – KSI SE 16–6 (8–2, 4–0, 2–1, 4–3)
Gólszerzők: Varga Dénes 3, Vámos 2, Prlainovics 2, Szatmári 2, Fülöp 2, Jansik D. 1, Hangay Z. 1, Mezei 1, Younger 1, Crousillat 1, ill. Lévai A. 2, Zerinváry 1, Bóbis B. 1, Bicskei 1, Berki 1

A-Híd-OSC-Újbuda–PVSK Mecsek-Füszért 15–5 (6–2, 3–1¸ 3–1, 3–1)
Gólszerzők: Gór-Nagy 4, Seman 3, Kovács G. 2, Salamon F. 2, Brguljan 2, Bátori 1, Juhász 1, ill. Gogov 2, Csacsovszky A. 1, Horváth Zs. 1, Rakonjac 1

Szeptember 28., szerda:

19.30 Vasas Plaket – Debrecen VSE

B-csoport:

FTC-PQS Waterpolo – UVSE Ferencváros-PQS Waterpolo–UVSE 10–5 (5–2, 2–0, 1–2, 2–1)
Gólszerzők: S. Mitrovics 3, Jansik Sz. 2, Dőry 2, Tóth M. 1, Avramovics 1, Marko Csuk 1, ill. Sélley-Rauscher 2, Tóth Z. 1, Major 1, Korényi 1

BVSC-Zugló – Kaposvári VK 12-10 (2-3, 5-1, 3-1, 2-5)
Gólszerzők: Létay 4, Török 2, Pásztor 2, Mátyok 1, Csapó 1, Sugár 1, Czigány 1 ill. Kovács O. 3, Juhász-Szelei 2, Berta 1, Hegedüs 1, Dobos 1, Sántavy 1, Vindisch 1

RacioNet Honvéd – PannErgy Miskolc VLC 11-11 (3-3, 4-3, 1-2, 3-3)
Gólszerzők: Szivós 4, Gyárfás 4, Kiss 1, Simon A. 1, Fejős 1 ill. Misics 4, Halek 2, Jakab 2, Milicsics 2, Vadovics 1