Férfi Ob I: Az OSC megtette a kötelezőt a középszakasz nyitányán

2016 OSC facebook

Az elején még tartotta magát a BVSC az OSC vendégeként, de a harmadik nyolc percben minden eldőlt. Vincze Balázs együttese bezsebelte a három pontot az Eger elleni rangadó előtt.

Könnyedén győzött az OSC (Fotó: Balogh Máté / OSC facebook)

Megkezdődött a középszakasz. A felsőházban az OSC a BVSC-t fogadta. A zuglóiak teljes keretükkel érkeztek a Nyékibe, míg a hazaiak Gór-Nagy hiányában az új igazolást, Antonio Netót vetették be.

A mérkőzésen Drasko Brguljan kezdte meg a gólgyártást, a montenegrói egy fórt értékesített, majd a hajrában Kevin Graham már kettőre növelte a hazaiak előnyét. Az utolsó percre kanyarodva Kovács Péter harcolt ki egy ötöst, amit Pásztor lőtt be, 2-1. Hamar visszaállt azonban a kétgólos előny, hiszen Decker egy fór után talált a hálóba, 3-1. A második negyedben tovább nyílt az olló. Juhász találatára még jött egy válasz Pásztor révén, azonban Kovács Gábor majd a fiatal Nagy Ádám is betalált, így 6-2 volt a hajrá előtt az állás. A BVSC-nek Török bombája után megnyílt a lehetőség, hogy feljebb zárkózzon, de Mátyok lövését védte Barabás. A nagyszünet előtt, még Bundschuh vágott be egy fórt, így 7-3-as állásról várhatták a folytatást a csapatok.

A fordulás után a hajrára eldőlt a meccs. Kevin Graham egy megúszás után már 11-3-ra módosította az állást. Az utolsó percekben még a Létay majd Pásztor találatával – közte egy OSC-s gól – közelebb jött a vendég gárda, így 11-4 volt az állás az utolsó nyolc perc előtt. A záróakkord etapjában is egy góllal jobb volt az OSC, így a vége 14-6 lett.

Középszakasz, első forduló:

A-Híd OSC Újbuda – BVSC-Zugló 14-6 (4-1, 4-2, 4-2, 3-1)
Gólszerzők: Decker 3, Graham 3, Kovács 2, Nagy 2, Bundschuh 1, Juhász 1, Salamon 1, Brguljan 1 ill. Pásztor 3, Nagy 1, Török 1, Létay 1