Férfi Ob I: Fontos győzelmet aratott a Kaposvár

2014-2015 szecsi kaposvar

A somogyiak az utolsó negyedben nyújtott teljesítményükkel megfordították a Tatabánya elleni mérkőzést, ezzel második győzelmüket aratták a szezonban. A nap másik mérkőzésén az Eger könnyedén győzött Szivós hatosával a Szentes ellen.

Szécsi Zoltán győzelemre vezette a Kaposvárt (Fotó: kapospolo.hu)

A Kaposvár – Tatabánya mérkőzés a várt izgalmakat hozta, végül vendég sikerrel.

Mindkét csapat számára nagyon fontos meccs volt, hiszen az utolsó illetve az utolsó előtti helyen álltak az A-jelű nyolcasban. A mérkőzésen első negyedében a Tatabánya szerzett vezetést, de utána háromszor is eredményesek tudtak lenni a kaposváriak. Két Juhász-Szelei találat között érkezett egy Nikolov gól, de a hajrában Tatár hozta közelebb a Tatabányát. A második nyolc percben egyetlen találat született, Regős egyenlített centerből, így 3-3 állt a nagyszünetben az eredményjelzőn. A harmadik nyolc percben kétszer is vezetett a vendég gárda, hiszen Kiss majd Francsics egy büntetőt értékesített a kettő között pedig Juhász Szelei már a harmadikját jegyezte, így 5-4-re Zantleitner Tamás fiai vezettek. Az utolsó negyed a Kaposváré volt, előbb Vindisch egalizált, majd Juhász-Szelei vágta be a hazaiak vezető találatát. A hajrában a Tatabánya egy büntetőt vétett, így maradt a 6-5-ös somogyi győzelem.

A nap másik mérkőzésén az Eger könnyedén nyert a Szentes ellen. Szivós hatot is hintett a találkozón.

Férfi Ob I., 13. forduló:

Kaposvári VK – EBP Tatabánya 6-5 (3-2, 0-1, 1-2, 2-0)
Gólszerzők: Juhász-Szelei 4, Vindisch 1, Niklov 1 ill. Francsics 2, Kiss 1, Regős 1, Tatár 1

Zf-Eger – Valdor Szentes 18-6 (3-1, 4-1, 7-2, 4-2)
Gólszerzők: Szivós 6, Hosnyánszky 4, Zalánki 3, Erdélyi 2, Angyal 2 Bioros P 1 ill. Somogyi 2, Weszelovszky 1, Nagy 1, Vörös 1, Bocskay 1