Férfi Ob I.: Hazai győzelmek – A Fradi és a Szolnok is begyűjtötte a három pontot

A férfi Ob I 5. fordulójának délutáni meccsein nem történt meglepetés. A Fradi három góllal múlta felül ellenfelét. A Szentes pedig hiába tartotta jól magát a nagyszünetig Szolnokon, végül sima vereség lett a vége.fradi20151012

Két mérkőzést rendeztek délután az ötödik fordulóból. Az egyiken a Fradi a Debrecent fogadta.

A hazaiaknál egyre többen épültek fel sérülésükből. Szinte mindenki hadra fogható volt. Érdekes mérkőzésre volt kiáltás, hiszen a Debrecen egy nag győzelem után érkezett a Népligetbe, a Fradi pedig csalódás után, ugyanis kiesett az Euro Kupából.

Az első negyedben Babay szerzett a vendégeknek vezetést, majd gyorsan megfordította az állást a hazai együttes. Marnitz, Nyéki és Tóth jóvoltából már 3-1 volt az első negyed után. A második nyolc percben kétszer is feljött a Debrecen egyre, de Avramovics majd  Csuk révén először volt három a különbség, amit a nagyszünetig megtartott a zöld-fehér gárda, 7-4. A fordulás után sem változott a meccs. A Debrecen próbált zárkózni, de nem sikerült. Tóth Márton előnyből szerzett gólja után már 9-5 volt az állás, de az utolsó negyedre ismét háromra faragta a különbséget Kállay. A záróakkordban nem tudott közelebb jönni a Debrecen, így

Férfi Ob I., 5. forduló:

FTC-PQS Waterpolo – Debrecen VSE (3-1, 4-3, 2-2, 1-1)
Gólszerzők: Tóth 3, Marnitz 3, Avramovics 1, Nyéki 1, Molozsi 1, Csuk 1 ill. Kállay 3, Süveges 2, Babay 2

Szolnoki-Dózsa Közgép – Valdor Szentes 17 – 6 (4-3, 3-3, 6-0, 4-0)
Varga D. 5, Aleksic 3, Mezei 2, Mitrovic 2, Madaras 2, Vámos 1, Hangay 1, Kis 1 ill. Sekulic 2, Weszelovszky 1, Nagy 1, Lukács 1, Latinovics 1