Férfi Ob I: Káprázatos első negyednek köszönhetően Pécsről hozta el a pontokat az UVSE

Parádés első negyedet produkálva győzött az UVSE a mecsekaljai túrán. A 3. fordulóból mára halasztott meccsén minden bejött az első etapban a liláknak, de aztán mínusz hétről zárkózott a Pécs, későn…

uvse ffi 2

Mindkét csapat egy-egy győzelemmel állt a férfi Ob I-ben illetve kettő és három vereséggel. A KSI után mindkét csapatra ráfért még egy győzelem.

Szenzációsan kezdett az UVSE. Az első negyedben, amit kapura lőtt a vendég együttes az minden bement, és most nem túlzunk. Szentesi és Dávid vezérletével 7-0 állt az eredményjelzőn, amire Basara tudott válaszolni egy ötösből. A második nyolc percben úgy nézett ki folytatódik a lilák menetelése, hiszen Tóth ismét visszaállította a hétgólos különbséget. Ekkor elkezdett kapaszkodni a Pécs. Stojcsics majd Basara duplájával közelebb jöttek, majd a nagyszünetben már 5-9 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Basarának nem csökkent a lövőkedve, és az ő találataival is már egy gólra zárkózott a Pécs. Az UVSE ekkor nem találta az első negyedbeli elsöprő játékát, így csak egy góllal vezettek, 8-9. Az utolsó negyed nagy kérdése az volt, hogy meg tud-e újulni a vendég gárda? Megtudott! A negyed derekán egy akcióból talált be Benczur, majd Szatmári egy előnyt értékesített. A vége 12-9-es UVSE-siker lett, így megszerezte a csapat második győzelmét.

Férfi Ob I., 3. forduló (elhalasztott mérkőzés):

PVSK-Mecsek Füszért – UVSE H-Hotels 9-12 (1-7, 4-2, 3-0, 1-3)
Gólszerzők: Basara 5, Csacsovszky A. 1, Opacak 1, Rakonjac 1, Stojcic 1 ill. Dávid 3, Korényi 2, Szentesi 2, Tóth Z 1, Benczur 1, Szatmári 1, Tóth K 1, Kovács 1

Gól/Büntetődobás: 2/2 ill. 2/2
Gól/Emberelőnyből: 5/11 ill. 3/12

Korábbi eredmények:

FTC-PQS Waterpolo – Racionet Honvéd 7-8 (1-1, 1-2, 4-3, 1-2)
Gólszerzők: Csuk 5, Marnitz 1, Avramovics 1 ill. Simon R. 2, Kalanovics 2, Fejős 2, Kovács 1, Borós 1

Szolnoki-Dózsa Közgép – Kaposvár 16 – 1 (2-0, 4-0, 3-1, 7-0)

ZF-Eger – Szeged-Diapolo 15–7 (2–0, 2–1, 6–2, 5–4)

Valdor Szentes – EBP Tatabánya 11 – 9 (2-1, 4-3, 2-4, 3-1)

Miskolc VLC – BVSC-Zugló 11-9 (2-2, 5-3, 2-3, 2-1)

KSI SE-Debrecen VSE 4 – 12 (1-4, 0-3, 1-3, 2-2)

A-Híd OSC Újbuda – VasasPlaket 16-7 (5-0, 5-1, 2-4, 4-2)