Férfi Ob I: Kis Gábor vezérletével Szegeden győzött a Szolnok

Menetel a Szolnok, a második fordulóból már halasztott mérkőzésen a Szegedet verte idegenben. Kis Gábor megállíthatatlan volt a találkozón, négyet is szórt az olimpiai bajnok, csapata pedig hét góllal győzött.

A Szolnok már az első negyedben megmutatta, hogy nem fog sok babér teremni a Szegednek. Varga Dániel kezdte meg a gólgyártást, majd Kis Gábor folytatta. A második nyolc percben is dominált a vendég gárda. A hazaiak 5-0 után tudták megszerezni első találatukat, mikor Varga Zsoltnak tették be centerbe, így 1-5-tel fordulhattak a csapatok.

A nagyszünet után sem vett vissza  Cseh Sándor együttese. Kis Gábor tarthatatlan volt, és az ő vezetésével kinyílt a meccs. A Szolnok 10-3-ra is vezetett a negyed végén. Csak a fiatal, és a grúzok ellen válogatott kerettag Manhercz Krisztián és a szlovák válogatott Lukas Seman tudott betalálni a hazaiaknál. A záróakkordban sem tudott közelebb jönni Varga Péter együttese a vendégekhez, így 13-6-ra győzött a Szolnok és tovább őrzi veretlen mérlegét a bajnokságban.

Mindkét együttesre a hétvégén nagy meccs vár, hiszen a Szeged Euro Kupában, a Szolnok Bajnokok Ligájában érdekelt.

Férfi Ob I., 2. forduló (elhalasztott mérkőzés):

Szeged-Diapolo–Szolnoki Dózsa-Közgép 6–13 (0–2, 1–3, 2–5, 3–3)
Gólszerzők: Sánta, Pellei, Seman, Varga II Zs., Manhercz K., Sedlmayer, ill. Kis G. 4, Mitrovics 3, Varga Dénes 2, Vámos 2, Madaras, Varga Dániel

Varga Péter, a Szeged vezetőedzője a Szegedma.hu-nak: “Az elején megilletődötten játszottunk, úgy érzem, hogy a körülményekhez képest helyt álltunk. A támadójátékunkon akad javítani való.”

Cseh Sándor a Szolnok vezetőedzője a Szegedma.hu-nak: “Csupán az emberelőnyös játékunk miatt van bennem hiányérzet, a póló meg a vízilabda további játékelemeit magas színvonalon műveltük.”