Férfi Ob I: magabiztosan győzött a Miskolc

Miskolc20160401

A KSI sem jelentett gondot az újoncnak. A mérkőzésen Sike József csapata végig vezetett, és végül öt góllal győzött.

Végig vezetett a Miskolc (Fotó: vizipolo.hu)

Az alsóház listavezetője, a Debrecen már megtette a kötelezőt a fordulóban, hiszen győzött a Tatabánya ellen, így az volt a kérdés, vajon a Miskolc is begyűjti a három egységet a KSI ellen, ezzel visszaállítva a két pontos különbséget.

A mérkőzés elején bekezdett a Miskolc, hiszen Marko Petkovics vezérletével 4-1-re is vezetett, azonban a hajrában Boros faragott a különbségen, így 4-2 volt az állás a vendégeknek az első negyed végeztével. A második nyolc percben Milicsics és Njegovan is betalált, ráadásul a fiatal balkezes mindkétszer ugyanonnan volt eredményes. Ennek is köszönhetően a nagyszünetben 7-3 állt az eredményjelzőn az újoncnak.

A fordulás után zárkózott Horváth János együttese, de 8-5 után végleg eldőlt a meccs, mikor Petkovics a hátára vette csapatát, és a záróakkord előtt 7-13 állt a táblán. Az utolsó negyedben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, potyogtak rendesen a gólok, végül 17-12-re győzött Sike József csapata, ezzel pedig kapaszkodik a Debrecenre.

Férfi Ob I., alsóház, 5. forduló:

KSI SE – Miskolc VLC 12-17 (2-4, 1-3, 5-6, 4-4)
Gólszerzők: Miklós 4, Boros 2, Zerinváry 2, Lévai 1, Szabó 1, Kardos 1, Teleki 1 ill. Petkovic 5, Njegovan 4, Hegedűs 2, Jakab 2, Milicic 2, Tóth 1, Somlai 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 0/1
Gól/Emberelőnyből: 4/8 ill. 5/7
Kiállítás cserével: Balla Viktor Dr. ill. –
Kipontozódott: Balla Viktor Dr. ill. Kerschbaum Norbert

Kapusteljesítmény: Leposa Gábor 3/10, Bányai Márk 7/17 ill. Valics Bence 2/5, Bendes Viktor 1/10

Horváth János, a KSI vezetőedzője a vizipolo.hu-nak: Lőttünk tizenkét gólt, amivel én úgy gondolom, hogy egy ilyen csapatnak pont közeli eredményt kellene elérnie. Sajnos a védekezésünk ma nem állt össze. Kapus nélkül nehéz játszani, nekünk ma nem volt.

Sike József, a Miskolc vezetőedzője: Jól kezdtünk, de a nagyszünet után kicsit olyan lehetett az ember érzése, mintha Húsvét utáni vasárnap délelőtt lenne. Elégedett vagyok, bár sok volt a gól a meccsen.

Később játsszák:

16.00 Kaposvári VK-PVSK-Mecsek Füszért
19.00 UVSE-Hunguest Hotels-Valdor-Szentes

Korábban játszották:

Debrecen VSE – Tatabánya 13-8 (3-4, 2-1, 3-0, 5-3)
Gólszerzők: Kállay 4, Halek 2, Babay 2, Mora 2, Kincses 1, Müller 1, Szőke 1 ill. Francsics 3, Regős 2, Kiss 2, Salamon