Férfi Ob I: Másodszorra már nem sikerült a bravúr – Simán győzött az OSC a Debrecen ellen

Batori OSC MTI

Az OSC hozta a kötelezőt a 11. forduló nyitányán. A sok hiányzóval teletűzdelt Debrecen nem bírta tartani  a lépést a harmadik negyedtől Vincze Balázs együttesével.

Bátori három gólt is szerzett. (Fotó: OSC/facebook)

Az ősszel igencsak meglepte a Debrecen az OSC-t, hiszen hazai pályán 7-5-re győzött. Most sokkal nehezebb dolga volt a cívisvárosiaknak, hiszen hárman is hiányoztak a vendégektől. Babay Árpád, Halek Márton és Kincses Attila sem volt bevethető. A túloldalon mindenki hadra fogható volt.  Az OSC erőltetett menetben van, hiszen tegnap előtt a Galatasaray ellen győzött a BL-ben, míg jövő héten hét közben Törökországban van jelenése a csapatnak.

A mérkőzésen álmoskásan kezdett a hazai gárda, kétszer is vezetett Varga Tamás együttese. Szőke egy előnyt váltott gólra, majd Fekete egy váratlan lövésből 2-1-re módosította az állást. A negyed végén azonban 2-2 állt az eredményjelzőn, hiszen pár másodperccel a vége előtt Salamon szabaddobásból egalizált. A második nyolc percben kezdte átvenni Vincze Balázs csapata az irányítást. Előbb eggyel, majd Hegedűs révén már kettővel ment a hazai gárda, a nagyszünetben 6-4 volt az eredmény.

A fordulás után egészen a negyed közepéig nem esett gól, majd négy perc alatt vágott négyet az OSC. Kovács Gábor duplázott majd Decker és Salamon is lőtt egyet, a másik oldalon nem született gól, így hattal vezetett a fehérsapkában játszó OSC. A záróakkordban csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. Na, meg az, hogy meglesz-e a közte tíz, végül Kállya kozmetikázott, és így 13-5-re nyert Vincze Balázs együttese.

Férfi Ob I., 11. forduló, nyitótalálkozó:

A-HÍD OSC-Újbuda – Debrecen VSE  13-5 (2-2, 4-2, 4-0, 3-1)
Gólszerzők: Kovács 5, Salamon 3, Bátori 1, Decker 1, Hegedűs 1, Juhász 1, Gór Nagy 1 ill. Szőke 2, Kállay 2, Fekete 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 3/11 ill. 2/14

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője az M4Sport-nak.: Máshogy alakult az eleje, mint szerdán. Látszott, hogy a Debrecen nem teljes csapattal jött ide játszani.  Masszív jó védekezés volt, OSC-s gólokkal. Örülök, hogy így alakult a mérkőzés, ezt a vízilabdát szeretem.

Varga Tamás, a Debrecen vezetőedzője: Meglátszik ez a három ember, hogy hiányzik. A kezdőnkből három ember nincs itt. Nagyon érződött ez. Semmi szégyenkeznivalónk nincsen, debreceni fiatalokat játszatom, Macsi Martin is bemutatkozott az OB I-ben, aki 2000-ben született.