Férfi Ob I: Meglepetés – A Honvéd begyűjtötte a Fradi skalpját

Nem kis meglepetésre a Honvéd idegenben tudott győzni a foghíjas Fradi ellen. A mérkőzés nem múlt el izgalmak és Gerendás-kiállítás nélkül.

A Fradi még veretlenül várta a Honvéd elleni meccset, a Honvéd egy győzelemmel és egy vereséggel állt a B-csoport tabellájának ötödik helyén.

Kórház a város szélén – ez is lehetett volna a Fradi mottója a mérkőzés előtt. Pohl Zoltán, Kolozsi Marcell, Vogel Soma, Katonás Gergő, sőt az ausztrál Joel Swift sem állt Varga Zsolt rendelkezésére. A másik oldalon Fazekas Tibor hiányzott, itt még egy érdekesség volt, Kardos helyett György kezdett a kapuban. Ezt az OSC elleni jó teljesítményével érdemelte ki.

A mérkőzés első negyedében Marko Csuk kezdte meg a gólgyártást, de a Fradi eddig jutott, még a túloldalon Kalanovics egyenlített, 1-1. A  második nyolc percben elpuskázott lehetőségek sorozata következett. Bár egy-egy gólt mindkét együttes lőtt a hajráig, de ennyi. “Ezt nem hiszem el” – hangzott Vad Lajostól többször is. Az utolsó percekben egy büntetőből már a Honvédnál volt az előny, 2-3. Ezek után a vendégek időt kértek és meg is kapták a lehetőséget, hiszen Nyékit szórták ki, de a labda dadogott a kezeken, végül Illés Sanyi lőtte Gárdonyiba a labdát, így 2-3 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A fordulás után már kétgólos is volt a vendégek előnye, ezek után hátára vette Avramovics és Csuk a Fradit, és a negyed közepére 5-5 állt az eredményjelzőn. Sőt a zöld-fehérek új szerzeménye elemében volt, hiszen egy elnézős góllal már vezetéshez juttatta a Fradit. Varga Zsolt ekkor elismerően bólintott, majd kihívta a vízből, hogy pihenőt adjon neki. A hazaiak vezetése nem tartott sokáig, hiszen pár másodperc múlva Kalanovics egalizált. A záróakkord előtt 6-6 állt az eredményjelzőn. Az utolsó negyedből egy perc telt el, mikor a Honvéd szabaddobáshoz jutott, amit Gerendás szerint nem végeztek el időben és nem is indult el az óra,ekkor kiakadt, elrúgta a labdát majd kiállították. Ezek után Simon révén már a Honvédnál volt az előny 7-6, majd sorra hagyta ki a Fradi helyzeteit. Két perccel a vége előtt Kalanovics fűzte át magát és már kétgólos volt a vendég csapat előnye, 8-6. A folytatásban György parádézott a kapuban és csak 24 másodperccel a vége előtt tudott egy gólra feljönni a Fradi. Az utolsó támadásban pedig okosan tartotta a vendég együttes a labdát. Meglepetésre győzött a Honvéd.

Férfi Ob I., 3. forduló:

FTC-PQS Waterpolo – Racionet Honvéd 7-8 (1-1, 1-2, 4-3, 1-2)
Gólszerzők: Csuk 5, Marnitz 1, Avramovics 1 ill. Simon R. 2, Kalanovics 2, Fejős 2, Kovács 1, Borós 1

Varga Zsolt a Ferencváros vezetőedzője: Az első pillanattól kezdve azt láttam, hogy nagyon enerváltan, nagyon fáradtan játszunk. Ez egy pofon volt. Mostanra látom azt, hogy az Euro Kupa és a négy sérültünk, aki ma nem tudott játszani azért már sok. Sajnos, ha a csapatból többen hiányoznak az meglátszik a játékon. Ettől függetlenül, azt látom, hogy ezt a mérkőzést hozhattuk volna, voltak koncentrációs hibák. Ki kell pihenjük magunkat, össze kell szednünk minden erőnket. Szombaton már egy másik mérkőzés jön, a Vasas ellen játszottunk, aztán Nápolyba utazunk.

Vad Lajos a Honvéd trénere: Öt új játékos érkezett az együttesbe, ők fokozatosan épülnek be. Nem bízzuk el magunkat, de bravúrgyőzelem volt. Egy nagyon nagy siker. Meccs előtt gondoltam, hogy nem lesz egyszerű, de az a három pont akkor ér valamit, ha a Pécs ellen is begyűjtjük a három pontot.