Férfi Ob I: Meglepetés – Otthon kapott ki az OSC a Honvédtól

A-Híd OSC Újbuda - RacioNET Honvéd 8 - 6 (3-1, 1-1, 1-3, 3-1)

A több sebből vérző újbudai gárdát a Honvéd győzte le a 9. forduló zárómérkőzésén. A Kőér utcaiak így a B-csoport élére ugrottak és az első helyről várják a január végi folytatást.

A Honvéd elhozta a három pontot a Nyékiből ( Fotó :vizipolo.hu/ archív)

Az OSC végül center nélkül vágott neki a mérkőzésnek, hiszen a brazil igazolás meghiúsult végül. A hazaiaknál még Bundschuh is hiányzott, hiszen nemrég kéztörést szenvedett a játékos. Nagy kérdés volt a meccs előtt, hogy ezt ki tudja-e használni a Honvéd és pontot, pontokat tud-e rabolni.

Az első negyedben 1-0-ra még vezetett az OSC, Brguljan használt ki egy előnyt, ám utána Fejős akcióból majd Borsós egy fórt értékesített, 1-2. A második nyolc percben Kovács Gergő már kettőre növelte a különbséget, sőt Illés is betalált büntetőből, 1-4. A nagyszüntre maradt a közte három és 6-3 állt az eredményjelzőn a vendégeknek. Érett tehát a meglepetés.

A fordulás után Graham révén kettőre jött vissza a hazai gárda. Ezek után sokáig nem esett gól, majd Simon Roland vert be egyet, de a záróakkord előtt visszaállt a kétgólos különbség, hiszen Juhász fórból talált be, 5-7. A negyedik nyolc percben Kiss Gergely is felíratkozott a góllövők közé, 5-8. A hajrában sem tudtak közelebb jönni a hazaiak, bár sokszor zárkózott kettőre, de ekkor mindig jött egy Honvéd válasz. A Köér utcaiak ezzel a győzelmükkel vezetik a B-csoportot.

Férfi Ob I., 9. forduló, zárómérkőzése:

A-HÍD OSC Újbuda-Racionet Honvéd 7-10 (1-2, 2-4, 2-1, 2-3)
Gólszerzők: Graham 2, Bátori 1, Salamon 1,  Juhász 1, Kovács Gábor 1, Salamon 1, Brguljan 1 ill. Kovács Gergő 3, Illés 2, Borsós 1, Fejős 1, Kiss 1, Simon Roland 1, Steinmetz B. 1