Férfi Ob I: nagy győzelmet aratott a Fradi

vargadenesftc01

Rangadót nyert a zöld-fehér együttes, méghozzá az Eger ellen.

jansikszilard2017ftc01

Nos, a mérkőzés elején Vámos vágott be egy szabaddobást, majd Vlahopulosz válaszolt rá emberelőnyből. A hajrá az Egernk sikerült jobban, hiszen Rasovics majd Lőrincz révén már 1-3-ra is vezettek, amikor Jansik akciózott egyet, 2-3. A második nyolc percben Biros Barnabás ismét visszaállította a közte kettőt, de Varga Dániel és Jaksics jóvoltából 4-4 volt a nagyszünetben az eredmény.

A fordulás után Vámos majd Manhercz villant, így már 6-4 volt a hazaiaknak. A negyed dereka után, Rasovics akciózott egyet majd Hosnyánszky pillanatai következtek, aki duplázott, így már 7-6-ra az Eger vezetett. A záróetapban Vámos akciózott majd Kovács Gergő egy emberelőnyt értékesített illetve Hosnyánszky labdája ismét a kapuban landolt 7-9. Ezek után azonban a Fradié voltak az utolsó percek, Manhercz megúsztásból majd Nikics egy akciót vágott be. Sőt, Jaksics révén megszerezte a vezetést is a zöld-fehér együttes, amit már nem adott ki a kezéből.

A 10-9-es győzelem azt is jelenti, hogy ha a két gárda összekerül az elődöntőben, amire elég jó esély van – a 2. illetve a 3. játszik a döntőért – a Fradi 6-0-val kezdheti a 7 pontért tartó párharcot.

Ami az alsóházat illeti, a Tatabánya és a Szombathely is otthon aratott győzelmet, előbbi az UVSE-t, még utóbbi a Szegedet verte. A Kaposvár pedig a Szentes vendégeként vitte el a három pontot. Tegnap pedig mint beszámoltunk róla, a Pécs nyerni tudott a Vasas ellen.