Férfi Ob I: nem bírt egymással a Miskolc és az Eger

Nagy ütközet volt a Miskolc-Eger meccs, ahol nem született döntés.

Eger201801

Fotó: egrivízilabda.hu

A 13. forduló zárásaként az Eger a Miskolc vendékenét ugrott vízbe.

Nos, a találkozón Bowen szerzett vezetést, hogy aztán jöjjön két egri válasz még az első negyedben, Kovács és Vlahopulosz villant, 1-2. A második nyolc percben átvette a vezetést a hazai gárda, kétszer is vezettek. A hajrában 5-4-es állásnál Vlahopulosz találata az 5-5-ös nagyszünetbeli eredményt jelentette.

A fordulás után Hárai akciózott egyet, de erre jött két hazai gól, így 7-6-ra az utolsó negyed előtt a Miskolc vezetett. A záróakkordban először egyenlített az Eger, majd Bowen révén úgy nézett ki, hogy a Miskolc örülhet. A döntő szót Kovács Gergő mondta ki, aki addig lóbálta a labdát még el nem süllyedt Csoma kapus, 8-8.

A döntetlennel az Eger az alapszakaszban még mindig veretlen, de már nem 100 százalékos. A hevesiek még mindig vezetik a B-csoportot úgy, hogy eggyel kevesebb mérkőzést játszottak mint a második helyen álló OSC.

Férfi Ob I 13. fordulójának zárómeccsén:

PannErgy-MVLC-ZF-Eger 8-8 (1-2, 4-3, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Bowen 3, Berta 2, Halek 1, Vadovics 1, Nagy Á. 1, ill. Vlachopoulos 3, Kovács G. 2, Hárai 1, Angyal 1, Hosnyánszky 1