Férfi OB I: nem bírt egymással az OSC és a Vasas a rangadón

Pontosztozkodás lett az OSC-Vasas mérkőzés vége.

Fotó: OSC Waterpolo / facebook archív

Nagy rangadót rendeztek a 10. körben, hiszen a Vasas látogatott az OSC-hez.

Az első negyedben a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, Manhercz, Csacsovszky és Tóth góljaira csak Szatmáry tudott válaszolni, 3-1. A második nyolc percben Bedő és Bátory révén egalizált a Vasas, de a hajrában Sziládi és Burián villant, 5-3. A harmadik negyed Vad Lajos csapatáé volt, hiszen ismét feljöttek döntetlenre a vendégek. A negyedik nyolc perc igazi hullámvasút volt, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Ekkor hat gól is esett. A vége előtt fél perccel még úgy nézett ki, a Vasas örülhet, de ekkor jött Burián. A mérkőzés így 8-8-as döntetlennel végződött.

Férfi OB I, 10. forduló:

OSC-Vasas 8-8 (3-1, 2-2, 0-2, 3-3)
Gólszerzők: Burián 2, Tóth M. 2, Csacsovszky E. 1, Várnai 1, Manhercz K. 1, Sziládi 1, ill. Bátori 2, Vadovics V. 2, Bedő 1, Szatmári 1, Drasko Brguljan 1, Randjelovics 1

Pécs-KSI 18-13 (7-2, 3-4, 5-3, 3-4)
Gólszerzők: Sólyom L. 3, Rakonjac 3, Kókai 3, Csorba T. 2, Csaba M. 2, Zerinváry 2, Kolozsi 1, Turnai A. 1, Gál 1, ill. Hajdu 3, Gábor 3, Csapó Á. 3, Dubinák 2, Pető 1, Lantos 1

Szolnok-Szeged 13-5 (3-0, 4-1, 5-3, 1-1)
Gólszerzők.: Konarik Á. 4, Drasovics 3, Pijetlovics 3, Filipovics 3, ill. Kiss Cs. 1, Farkas K. 1, Palotás 1, Baj 1, Lakatos 1

UVSE Hunguest Hotels-BVSC Zugló 10-13 (3-3, 1-5, 3-4, 3-1)
Gólszerzők: Molnár 5, Bencz 1, Seeler 1, Vigvári 1, Belényesi 1, Tamás 1 ill. Pásztor 3, Batizi 3, Csapó 2, Nagy 2, Gyárfás 1, Irmes 1, Sugár 1

ZF-Eger-FTC-Telekom 14-16 (4-4, 3-6, 4-4, 3-2)
Gólszerzők: Murisic 4, Török 3, Baksa 3, Rádli 2, Lőrincz 1, Kovács 1 ill. Jaksics 5, Vigvári Vendel 3, Funtulisz 3, Vámos 2, Pohl 1, Német 1, Kállay 1

TVSE Vízilabda-PannErgy-Miskolc 8-14 (2-4, 4-2, 2-5, 0-3)
Gólszerzők: Szőke Benedek 2, Szabó Bence 1, Keresztúri 1, Blank 1, Máthé B. 1, Nagy Norbert 1, Mladoniczky 1, ill. Vismeg Zs. 4, Fried 4, Biros B. 3, Magyar M. 2, Berki 1