Férfi Ob I: Őrült meccsen győzött az Eger

OSC_Eger_OBI_62

Egy hamisítatlan rangadón az Eger két góllal legyőzte az OSC-t  a férfi Ob I., középszakaszában.

OSC_Eger_OBI_7

Elődöntőnek is beillett ez a meccs, mivel hozták magukkal a csapatok az alapszakaszból pontjaikat, így 39-39 egységgel állt az OSC és az Eger is a felsőházban.

A mérkőzésen nem tartalékoltak az együttesek, hét gól is született az első negyedben. Lüktető, nagyiramú volt a kezdés, ezt csak Német Toni sérülése szakította meg, aki mint később kiderült bordatörést szenvedett. A gólzuhatagból pedig az Eger jött ki jobban, hiszen Erdélyi ejtésével 4-3 állt az eredményjelzőn a vendégeknek. A folytatásban sem vettek vissza a csapatok, hiszen Lőrincz majd Hárai góljával vezetett az Eger 6-3-ra. Vincze Balázs kapust cserélt, Bisztritsányi helyett Barabás állt a kapuba, majd egy emberelőnyt értékesített az OSC, 4-6. A hajrá előtt egy volt közte, és maradt is ez a különbség a nagyszünetig, így 6-7 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Csucskovics ismét kettőre hízlalta az egri előnyt, majd Salamon egy óriási bombával az utolsó negyed előtt 7-8-ra módosította az állást. Az utolsó nyolc percben már hárommal is ment az Eger, mikor a hajrában Kovács Gábor hozta vissza az OSC-s reményeket, majd Bundschuhra játszott ki a hazai gárda egy fórt, így már 9-10 volt. A válaszra nem kellett sokat várni, az ellenátmadásból Biros elemi erővel lőtt a kapuba, ezzel eldöntve a rangadót.

Férfi Ob I., felsőház, második forduló (középszakasz):

A-HÍD OSC-Újbuda – ZF – Eger 9 – 11 (3-4, 3-3, 1-1, 2-3)
Gólszerzők: Gór-Nagy 2, Bundschuh 2, Brguljan, Bátori, Juhász, Salamon, Kovács G. ill. Lőrincz 2, Erdélyi 2, Csucskovics 2, Biros P. 2, Hosnyánszky, Zalánki, Hárai

Ami a további mérkőzéseket illeti, a felsőházban a Szolnok simán győzött a Fradi ellen, míg a BVSC otthon tartotta a három pontot valamint a Szeged erőt demonstrált a Vasas ellen. Az alsóházban a Tatabánya meglepetésre döntetlent játszott a Debrecennel. A Miskolc és a Szentes otthon tudott győzni, míg a Kaposvár fontos három egységet szerzett, és már a negyedik az alsóházban.