Férfi Ob I: OSC-győzelem a Szolnok ellen

osc2018102901

5-0-val kezdett az újbudai gárda, azonban a Szolnoknak a végén még volt esélye.

Fotó: OSC Waterpolo / facebook

Remekül kezdte az OSC a Szolnok elleni meccset, hiszen Manhercz duplájával valamint Randjelovics találatával már 3-0 volt az első negyed végén. A második nyolc perc is Manhercz duplájával kezdődött, 5-0. A Szolnok ekkor megjött a meccsbe Prlainovics duplázott majd Zalánki is betalált, a félidei eredményt Manhercz emberelőnyös gólja alakította ki, 6-3. A harmadik negyedben többször is feljött kettőre a Szolnok, végül 8-5-ről kezdhették meg a csapatok a záróetapot. A Szolnok az utolsó negyedben kapaszkodott. Két perccel a vége előtt 8-7 volt az állás. A vendégeknek azonban nem sikerült egalizálni, maradt a közte egy.

Az OSC győzelmével vélhetően veretlenül, csoportelsőként zárja az alapszakaszt.

Ami a további eredményeket illeti a 12. körből: az UVSE és a Pécs otthon gyűjtötte be a három pontot, még s Fradi és a Szentes idegenben győzött. A B-csoportban a Miskolc és az Eger tovább menetel, még a Kaposvár megszerezte első győzelmét a szezonban.

Férfi Ob I., 12. forduló:

UVSE-Tatabánya 8-7 (2-3, 3-2, 1-1, 2-1)
Gólszerzők: Baksa 2, Korényi 1, Dala 1, Konarik 1, Sziládi 1, Somogyi 1, Vigvári 1 ill. Keresztúri 2, Hoppál 1, Kolozsi 1, Kalanovics 1, Szentesi 1, Korbán 1

KSI-Metalcom Szentes 7-10 (2-5, 2-3, 2-1, 1-1)
Gólszerzők: Bóbis 6, Schmölcz 1 ill. Nagy 2, Pellei 2, Vörös 2, Kiss 1, Somogyi 1, Kuzmenko 1, Chrysopathis 1

BVSC-Zugló-FTC-Telekom 6-11 (1-3, 2-2, 2-2, 1-4)
Gólszerzők: Török 2, Pásztor 2, Kovács 1, Lajkó 1 ill. Mitrovic 3, Younger 2, Pohl 1, Német 1, Vámos 1, Kállay 1, Nikic 1, Jaksic 1

PVSK-Mecsek Füszért-AVUS 18-7 (6-1, 4-1, 4-2, 4-3)
Gólszerzők: Csacsovszky E. 4, Rakonjac 3, Csaba 2, Zerinváry 2, Opacak 2, Csacsovszky A. 1, Chilkó 1, Krizsán 1, Palotás 1, Mijic 1 ill. Hajmási 3, Kiss 1, Baj 1, Polovic 1, Basara 1

B-csoport:

BHSE-ZF-Eger 8-10 (3-2, 1-1, 2-5, 2-2)
Gólszerzők: Szivós 2, Juhász 2, Kardos 1, Illés 1, Szirányi 1, Kiss G. 1 ill. Vlahopulosz 3, Hosnyánszky 2, Gyárfás 2, S. Rasovics 1, Decker 1, Murisics 1,

VasasPlaket-Kaposvári VK 12-15 (3-3, 6-4, 1-4, 2-4)
Gólszerzők: Halek 4, Sélley 2, Bencz 1, Hegedűs 1, Vogel 1, Mátyok 1, Miklós 1, Takács 1 ill. 4 Dobos 4, Giga 3, Vindisch 2, Varga 2, Juhász-Szelei 1, Tóth 1, Lukács Á. 1, Pataki 1

A-HID OSC ÚJBUDA-Szolnoki Dózsa 8-7 (3-0, 3-3, 2-2, 0-2)
Gólszerzők.: Manhercz K. 5, Tóth M 2, Randjelovics, ill. Zalánki 2, Prlainovics 2, Bátori 1, Szatmári 1, V. Rasovics 1

PannErgy-MVLC-Miskolc-DVSE 12-8 (4-3, 4-2, 3-2, 1-1)
Gólszerzők: Misics 5, Bedő 2, Milicsics 2, Lőrincz 1, Bowen 1, Nagy 1 ill. Dőry 2, Durik 2, Vidovics 2, Kovács 1, Fekete 1