Férfi OB I: pazar meccsen a Szolnok legyőzte a Fradit

Egyetlen góllal nyertek a Tisza-partiak.

Egyáltalán nem látszott a Szolnok játékán az, hogy lerobbant a buszuk, hiszen jobbak kezdtek.Magy emberelőnyből volt eredményes, de erre még tudott válaszolni a Fradi Constantin-Bicari révén 1-1. Ezek után Angyal és Jansik Dávid villant, a túloldalon pedig csak Varga tudott erre válaszolni, 2-3. A hajrában pedig érkezett Kovács Gergő, 2-4. A második nyolc percben a Fradi utolérte a Szolnokot, 4-4. De ezek után Filipovics egy büntetőből majd Nagy Ádám akcióból ismét két gólosra hízlalta a vendég előnyt, 4-6. Sőt, Filipovics révén 7-4 volt az állás. Ezek után elkezdett ismét zárkózni a Fradi. Varga majd Sedlmayer révén egyre jött fel a Fradi, 6-7.

A fordulás után potyogtak a gólok. A Fradi átvette a vezetést. Canstantin-Bicari találatával már 9-7-re is vezetett Varga Zsolt csapata. Ekkor Nagy és Jansik is villant, 9-9. A záróakkord előtt pedig 11-11 állt az eredményjelzőn. A negyedik nyolc percben Szeghalmi majd Jaksics talált be előnyből, 12-12. A mérkőzésből fél perc volt hátra, amikor 15-14-re vezetett a Szolnok és a Fradi fórban támadhatott, de Jansik eladta a labdát, így a vendégek győztek.

Ami a további mérkőzéseken illeti: a Kaposvár idegenben tudott nyerni a Szeged ellen, az OSC pedig otthon a Miskolccal szemben az 5. körből elhalasztott mérkőzésen.

Férfi OB I., a 14. forduló nyitányán:

november 28., szombat:

FTC – Szolnok 14-15 (2-4, 4-3, 5-4, 3-4)
Gólszerzők: Varga Dénes 3, Funtulisz 3, Vigvári Vendel 2, Sedlmayer 2, Constantin-Bicari 2, Jaksics 2 ill. Nagy Á. 5, Filipovics 4, Jansik D. 2, Szeghalmi 2, Kovács Gergő 1, Angyal 1,

Az 5. fordulóból pótolt mérkőzéseken:

SZVE-Kaposvári VK 8-9 (1-2, 3-3, 2-3, 2-1)
Gólszerzők: Sánta 3, Boros 2, Kürti 2, Palotás 1 ill. Vindisch 2, Juhász-Szelei 2, Kovács 2, Horváth 1, Mijic 1, Langiewicz 1

OSC ÚJBUDA-PannErgy-Miskolc 16-6 (6-2, 2-1, 3-0, 5-3)
Gólszerzők: Burián 4, Manhercz Krisztián 3, Erdélyi 2, Várnai 2, Tóth 2, Sziládi 2, Dala 1 ill. Magyar 3, Seman 2, Hornyák 1