Férfi Ob I: Sima OSC-siker a nyitányon

2016oscidegen

Az OSC a középszakasz harmadik fordulójának nyitányán hét góllal verte a Szeged gárdáját, így tovább tapad az Egerre illetve a Szolnokra.

Az OSC simán nyert Szegeden (Fotó: OSC waterpolo/facebook archív)

A Szeged-OSC meccsel kezdődött meg a felsőház harmadik fordulója. Mindkét csapatnak kellett a győzelem, az újbudaiaknak az elbukott rangadó miatt, a Tisza-partiaknak pedig, hogy közelebb kerüljenek a tabellán a Honvédhoz.

A mérkőzés első negyedében Brguljan jelentett a különbséget, a montenegrói válogatott játékos kétszer is mattolta a vendég kapust, így 3-1-re vezetett az OSC. A második negyedben rá tudott tenni a vendég gárda még egy lapáttal, bár Manhercz révén 3-2-re módosult az állás, ezek után négy OSC-s gól is érkezett. Bátori vezetésével már 7-2 állt az eredményjelzőn. A fordulás után sem csökkent a vendég nyomás. Sőt, az új igazolás, Neto is megszerezte első gólját, ezzel együtt pedig 11-4 volt az állás Vincze Balázs együttesének. Az utolsó negyedben az eredmény számszerűsége volt a kérdése, végül maradt a közte hét (5-12).

Férfi Ob I., középszakasz 3. forduló (felsőház):

ConiTech Szeged Diapolo – A-HÍD OSC-Újbuda 5-12 (1-3, 1-4, 2-4, 1-1)
Gólszerzők: Chilkó 2, Kiss 1, Sánta 1, Manhercz K. 1 ill. Bátori 3, Salamon 2, Brguljan 2, Decker 1, Hegedűs 1, Graham 1, Gór-Nagy 1, Neto 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 1/1
Gól/Emberelőnyből: 3/15 ill. 3/13
Kiállítás cserével: Manhercz Krisztián ill. Hegedűs Gábor
Kipontozódott: Kunac Aljosa ill. Nagy Ádám, Bundschuh Erik